Järgmisel nädalal esilinastub uus Eesti dokfilm vaktsineerimise pahupooltest

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

17. september 2015 kell 0:11Järgmisel laupäeval, 26. septembril kell 16 esilinastub Tallinnas Von Glehni Teatri saalis Peeter Proosi dokumentaalfilm “Vaktsineerida!?!”, milles oma ala spetsialistid lahkavad vaktsineerimisega seonduvaid, seni korralikult lahti rääkimata teemasid.

 

“Filmi ajendas tegema soov tuua selgust vaktsiinidega seotud vandenõuteooriatesse ning püüd mõista vaktsiinide infolehtedel äratoodud võimalike kõrvaltoimete sisu ja olemust,” kommenteerib Proos, kes tutvustas oma kaks aastat valminud teost ka kevadel toimunud Telegrami konverentsil.

Filmis “Vaktsineerida!?!” avavad probleeme elust võetud näidete ja teadlaste uurimuste põhjal proviisori haridusega Terje Tähe, kes hakkas vaktsineerimise ohutuses ja tõhususes kahtlema just isiklike kogemuste tõttu, ja Göteborgi ülikoolis hariduse saanud dr Jaan Suurküla Rootsist.

Oma loo jutustab ka perekond, kelle kogemus vaktsineerimisega on kõike muud kui positiivne.

“Vaktsineerida!?!” ei ole mõeldud inimeste hirmutamiseks, vähemalt mitte rohkem kui õppefilmid liiklusohutusest, vaid selle eesmärk on praeguste ja tulevaste lapsevanemate teadlikkuse tõstmine vaktsineerimise alal.

Pooleteise tunni sisse on kokku võetud olulisem osa sellest, mida igaüks peaks teadma enne, kui ta langetab otsuse lapse vaktsineerimise kahjuks või kasuks. Filmis ei käsitleta täiskasvanute kohustuslikku vaktsineerimist mõnedesse maailma piirkondadesse sõitmisel. Pärast filmivaatamist saavad soovijad kohtuda filmi autoriga restorani Von Glehn ruumes samas majas.

Proos veab juba seitsmendat aastat Eesti üht esimest vandenõusid uurivat veebilehte Vanglaplaneet. 2011. aastal tegi ta dokfilmi “Eesti uus kord”, mis räägib Pronksiöö telgitagustest.

Vaata ka filmi “Vaktsineerida!?!” treilerit:

 

Plakat_leht

 

Allikad ja lisainfo: “Vaktsineerida!?!” esilinastus Facebookis, Vanglaplaneet

Pildid: fromquarkstoquasars.com, promo

 

Toimetas Mariann Joonas

 

NB! Telegram tegutseb tänu lugejate abile. Kui sinu arvates on Telegramis ilmuv info vajalik ja oluline, võid soovi ja võimaluse korral meid toetada. Telegrami lugeja vabatahtliku toetuse tegemiseks vajaliku info leiad siit.Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt