Laupäeval toimub Tallinnas esmakordselt rahvusvaheline Kanepimarss

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

8. mai 2015 kell 12:05kanepEsimest korda Eestis toimuv rahvusvaheline Kanepimarss algab laupäeval, 9. mail kell 16.20 kõnekoosolekuga Tallinnas Raekoja platsil. Kella 18 paiku marsitakse kontserdi- ja peopaika klubisse SnakeHouse, kus alates kella 20-st saab nautida mitmekesist muusikaprogrammi.

 

Sündmuse eesmärgiks on avaldada toetust Eesti kanepipoliitikat reformida soovivatele poliitikutele ning juhtida tähelepanu asjaolule, et praegune õiguslik olukord ei ole optimaalne patsientidele, riigile, politseile, noortele ega ka kanepitarvitajatele.

Raekoja platsil ning rongkäigus näeb lippe kirjadega “Kanep legaalseks” ning “Jah kanepiaktsiisile”. Kohapeal jagatakse Eesti Kanepiliidu koostatud infovoldikuid, mis juhivad kanepitarvitajate tähelepanu võimalikele terviseriskidele ning õpetavad tarvitamisel riske maandama. Korraldajate eesmärk ei ole propageerida kanepitarvitamist ja nad kutsuvad osalejaid järgima Eesti Vabariigis kehtivaid seadusi.

“Sedasorti üritusi on minu arust vaja eelkõige nende inimeste jaoks, kes praegu veel arvamust avalikult väljendada ei julge, kuna kardavad repressioone ja stigmatiseerimist. Loodan, et tänu sellistele meeleavaldustele on tulevikus rohkem rahvast valmis organiseeritult ebaõiglase ja kontraproduktiivse kanepikeelurežiimi vastu astuma,” kommenteeris Telegramile Kanepimarsi vajalikkuse kohta MTÜ Ravikanep ja Eesti Kanepiliidu üks asutajaliikmeid Mart Kalvet.

Ülemaailmne kanepimarsi päev sai alguse 1999. aastal ja on levinud umbes 80-sse riiki. Eestis  korraldatakse kanepimarssi tänavu esimest korda suuremalt ja ametlikumalt. Mitmel pool maailmas toimub sel päeval palju debatte, jagatakse teadusuudiseid, vaadatakse dokumentaalfilme, korraldatakse kontserte jmt.

Rahvusvahelist Kanepimarssi korraldavad Eestis varasemate Kanepikohviku aruteluõhtute ning Tartus 20. aprillil kanepireformi toetuseks korraldatud sündmuse eestvedajad, teiste hulgas Elver Loho ja Madis Masing. Viimati võis neid näha 1. mail Tartus kütuseaktsiisi tõusu vastasel meeleavaldusel, kuhu nad olid tulnud pakkuma oma lahendust riigi rahaprobleemidele, hoides kõrgel lippu kirjaga “Jah kanepiaktsiisile!” Videot sündmusest ja elavast arutelust kohapealsete korraldajatega näeb siit:

Õhtusel kontserdil klubis SnakeHouse astuvad üles järgmised artistid: Peedro Sandalos & Ganj Wald, Queen Elisabeth, Tagasi Tulevikku, Jaakko-Priidik Hallas, Estrada Orchestra, Meisterjaan & Johannes Ahun, Gorõ Lana, Selektor Babek ning Miguel and the Time Travelers. Õhtune kontsertkava algab pärast marssi, orienteeruvalt kell 20.00.

kanep plakat

 

Allikad ja lisainfo: Kanepimarsi pressiteade, Kanepimarss Facebookis

Pildid: Elver Loho, Meelis Opmann

 

Toimetas Mariann Joonas

 

NB! Telegram tegutseb tänu lugejate abile. Kui sinu arvates on Telegramis ilmuv info vajalik ja oluline, võid soovi ja võimaluse korral meid toetada. Telegrami lugeja vabatahtliku toetuse tegemiseks vajaliku info leiad siit.Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt