Tartus toimub rahumeelne miiting “Lõpp hävitavale kanepikeelupoliitikale!”

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

17. aprill 2015 kell 17:53420tartusv2ikeEsmaspäeval 20. aprillil toimub Tartus Eesti esimene meeleavaldus kanepi legaliseerimise toetuseks. Korraldajate eesmärk on juhtida avalikkuse tähelepanu ebaõnnestunud keelupoliitikale, mis on toonud kaasa võimudele vahele jäänud tarvitajate elude rikkumise läbi kriminaalkaristuse ja stigmatiseerimise. Teiselt poolt on Eestis täiesti legaalne ravikanep jäänud abivajajatele kättesaamatuks, kuna teadaolevalt ei ole ükski arst seni nõustunud ravikanepit sisaldavaid preparaate välja kirjutama.

 

Meeleavalduse korraldajad viitavad vajadusele tõstatada ühiskonnas laiemalt kanepit puudutav ratsionaalne ning teaduspõhistele faktidele tuginev diskussioon. Õigusekspertide sõnul on maailmas võetud suund liikuda repressioonilt pigem preventsioonile. Senised maailma kogemused kanepi staatuse riiklikul reguleerimisel ja legaliseerimisel näitavad ilmekalt, et vähenenud on nii kuritegevus, kangete narkootikumide kui ka alkoholi kuritarvitamine. Viimastel aastatel USA osariikides üha laiemalt leviv dekriminaliseerimine ja legaliseerimine on hüppeliselt suurendanud maksutulusid, tekitanud töökohti ning elavdanud maapiirkondade majandust.

Juhime tähelepanu tõigale, et kanep on kirjalikel andmetel olnud ravitaimena kasutusel vähemalt 5000 aastat, kuni taim 1937. aastal USA-s ja seejärel ülejäänud maailmas keelustati. Sellega kaasnenud alusetule demoniseerimisele üles ehitatud propaganda mõjutab siiani paljusid arste, ametivõime ning tavakodanikke, kelle teadlikkus kanepist on võrdlemisi madal.

Korraldajad kutsuvad meeleavaldusele tulijaid üles mitte rikkuma täna Eesti Vabariigis kehtivaid seadusi ning rõhutavad, et tegemist ei ole kanepi tarvitamist propageeriva sündmusega.

Ajakava
16.20 – 18.00 Pirogovi plats
Rohelise Esmaspäeva avamine
Kirglikud kõned, temaatilised ettekanded ja vaieldamatud faktid
Esineb äsja kodumaale naasenud väetrummide ansambel Uebanda Batucada
18.00 – 18.30 rongkäik Pirogovilt Genialistide klubisse
19.00 – 02.00 Genialistide Klubi

Rahumeelse meeleavalduse jätkuks on Genialistide klubis toimuv pidu, kus üles astuvad Eesti hip-hopi üks lipulaevu Hanf Kung ja pikalt kodumaalt eemal viibinud, ent seda legendaarsem Uebanda Batucada. Lisaks neile toovad publikuni meeldivaid reggaebiite DJ Ras Wu & Queen Elisabeth. Temaatilist tantsumuusikat mängivad DJ Shromik, Peedro Sandalos & Ganj Wald ja atmosfääri loov Karelus.

Vaata sündmuse infot lähemat Facebookist 

Madis Masing

MTÜ Eesti Kanepiliit juhatuse liige

 

Allikad ja lisalugemist: MTÜ Eesti Kanepiliidu pressiteade, MTÜ Eesti Kanepiliit, MTÜ Ravikanep

Pilt: Facebook

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt