Uude riigikokku pääses esialgu ainult üks kanepisõbralik kandidaat

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

2. märts 2015 kell 10:32Selle aasta riigikogu valimistel oli erakordseks näitajaks kanepi dekriminaliseerimist, reguleerimist või legaliseerimist toetavate kandidaatide rohkus, tervelt 45 inimest pea igast erakonnast. Nimekirja koostas MTÜ Eesti Kanepiliit, vaid üks loetelus nimetatu pääses ka riigikokku – Mihkel Raud SDE-st (vt Mihkel Raua videotervitust Kanepikohvik vol 2 osalejatele). Samas tuleb ära oodata koalitsioonilepe ja valitsuse moodustamine, sest asendusliikmete näol (vaata reservis olevate poliitikute nimekirja) võib kanepisõbralikke liikmeid riigikokku veel lisanduda. Neid on kokku tervelt 8, kuid kõige kindlamalt pääsevad sisse Imre Sooäär ja Eerik-Niiles Kross REF-ist.

 

Esimest korda pani oma programmi kanepsõbraliku punkti sisse ka üks erakond – Eestimaa Rohelised, kes toetab kanepipreparaatide meditsiinilist kasutamist arsti otsusel ravi otstarbel ning kanepit puudutavate riigi regulatsioonide väljatöötamist sarnaselt tubaka, alkoholi ja ravimituru regulatsioonidele (lisades, et seadusandluses tuleb selgelt eristada narkootikumid ja psühhedeelsed ained.). Paraku said Rohelised valimistel vaid 0,9% häälest, kuigi näiteks 2011. aasta Valijakompassi kohaselt said nad enamuse, lausa 37% toetusest.

Kõikide kanepisõbralike kandidaatide kohta saad lähemalt uurida Eesti Kanepiliidu kodulehelt.

Telegramile teadaolevalt ei viska MTÜ Eesti Kanepiliit nüüd püssi nurka, vaid jätkab ühes MTÜ-ga Ravikanep rahva ja poliitikute kanepi-teemalist harimist.

Kanep on Eestis alates 2005. aastast retseptiravimina lubatud, kuid seni ei ole ükski arst tihanud seda välja kirjutada. Teine lugu on näiteks meie põhjanaabrite juures Soomes, kus kannabinoide sisaldavaid ravimeid ja ravikanepit kasutavad praegu arsti retsepti ja ühe aasta kaupa eraldatavate erilubade alusel üle 100 inimese valdavalt lihaskrampide leevendamiseks.

 

Allikad ja lisalugemist: Vabariigi Valimiskomisjon, MTÜ Eesti Kanepiliit, Eesti Kanepiliidu Facebook, MTÜ RavikanepEestimaa Rohelised

Pildid: cureyourowncancer.org, kanep.info

 

Toimetas Mariann Joonas

 

NB! Telegram tegutseb tänu lugejate abile. Kui sinu arvates on Telegramis ilmuv info vajalik ja oluline, võid soovi ja võimaluse korral meid toetada. Telegrami lugeja vabatahtliku toetuse tegemiseks vajaliku info leiad siit.

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt