Arstide ja teadlaste kiireloomuline avatud kiri Euroopa Ravimiametile murest COVID-19 vaktsiinide ohutuse osas

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

26. märts 2021 kell 12:20Foto: Zinesh Mukhanova / Dreamstime.com

Arste ja teadlasi ühendav organisatsioon Doctors for Covid Ethics saatis 28. veebruaril 2021 kuupäevaga kirja Euroopa Ravimiameti vastutavatele isikutele, palvega vastata kiireloomulistele Covid-vaktsiinidega seotud küsimustele. Kuna Euroopa Ravimiamet vastas vaikusega, siis otsustasid arstid pöördumise avalikustada. Avaldame kirja tõlke.

 

Emer Cooke, tegevdirektor, Euroopa Ravimiamet, Amsterdam, Holland

28. veebruaril 2021

Head härrad/prouad

EELDADES JÄRGMISE ISIKU KOHEST JA KOHAST REAGEERIMIST: EMER COOKE, EUROOPA RAVIMIAMETI TEGEVDIREKTOR

Arstide ja teadlastena pooldame me põhimõtteliselt uudseid, asjakohaselt arendatud ja rakendatud meditsiinilisi sekkumisi patsientide informeeritud nõusolekul. Oleme samal seisukohal nii vaktsiinide kui ka raviainete suhtes.

Juhime teie tähelepanu teadetele paljudest erinevatest kõrvaltoimetest, mis esinevad peale varem tervete nooremate inimeste vaktsineerimist geenipõhiste COVID-19 vaktsiinidega. Enamgi veel: meedias on korduvalt kirjutatud, kuidas kogu maailmas on COVID-19 tabanud hooldekodusid paari päeva jooksul pärast sealsete asukate vaktsineerimist. Saades aru, et kõik need juhtumid võisid ju olla õnnetud kokkusattumused, teeb meile siiski muret, et taolistes tingimustes ilmnenud haigestumis- ja surmajuhtumite võimalikke põhjuseid ei ole piisavalt ja põhjalikult uuritud ega uurita tänaseni – rääkimata sellest, et lahkamisi läbi ei viida.

Konkreetsemalt on meie jaoks küsitav, kas peamised vaktsiinide ohutust puudutavad küsimused said enne nende heakskiitmist Euroopa Ravimiameti (EMA) poolt adekvaatselt adresseeritud.

Kuna küsimus on ülimalt pakiline, ootame EMA käest vastuseid alljärgnevatele küsimustele:

  1. Pärast lihasesisest süsti tuleb eeldada, et geenipõhised vaktsiinid jõuavad vereringesse ja levivad kogu kehas [1]. Me nõuame tõendeid, et selline võimalus välistati kõigi kolme vaktsiini puhul prekliinilistes loommudelites enne nende heakskiitmist inimkasutuseks EMA poolt.
  2. Kui selliseid tõendeid ei ole, siis tuleb eeldada, et vaktsiinid jäävad vereringesse lõksu ning korjatakse endoteelirakkude poolt üles. On põhjust arvata, et konkreetsemalt toimub see seal, kus veri voolab aeglaselt, näiteks väikestes veresoontes ja kapillaarides [2]. Me nõuame tõendeid, et selline tõenäosus välistati kõigi kolme vaktsiini puhul prekliinilistes loommudelites enne nende heakskiitmist inimkasutuseks EMA poolt.
  3. Kui selliseid tõendeid pole, tuleb eeldada, et vaktsiinide nukleiinhapete ekspressiooni ajal ilmuvad ogavalgust tuletatud peptiidid MHC I kaudu rakkude luminaalpinnale. Paljudel tervetel inimestel on CD8-lümfotsüüdid, mis sellised peptiidid ära tunnevad, kas siis eelneva COVID-nakkuse tõttu või tulenevalt ristuvatest reaktsioonidest teiste koroonaviiruse liikidega [3; 4] [5]. Tuleb eeldada, et need lümfotsüüdid asuvad ründama vastavaid rakke. Me nõuame tõendeid, et selline tõenäosus välistati kõigi kolme vaktsiini puhul prekliinilistes loommudelites enne nende heakskiitmist inimkasutuseks EMA poolt.
  4. Kui selliseid tõendeid pole, tuleb eeldada, et loendamatutes kohtades inimese kehas tekivad endoteelikahjustused, mis omakorda vallandab vereliistakute tegevuse kaudu vere hüübimise. Me nõuame tõendeid, et selline tõenäosus välistati kõigi kolme vaktsiini puhul prekliinilistes loommudelites enne nende heakskiitmist inimkasutuseks EMA poolt.
  5. Kui selliseid tõendeid pole, tuleb eeldada, et tagajärjeks on vereliistakute vähenemine, D-dimeeride ilmnemisele veres ning terve müriaad isheemiakoldeid üle kogu keha, sealhulgas ajus, seljaajus ja südames. Selle uudset liiki DIK-sündroomi kiiluvees võivad muu hulgas esineda ägedad verejooksud või hemorraagiline insult. Me nõuame tõendeid, et kõik need võimalused välistati kõigi kolme vaktsiini puhul prekliinilistes loommudelites enne nende heakskiitmist inimkasutuseks EMA poolt.
  6. SARS-CoV-2 ogavalk seondub ACE2 retseptoritele vereliistakutel, mistõttu need aktiveeruvad [6]. Raske SARS-CoV-2 nakkuse korral on teadete kohaselt esinenud trombotsütopeeniat [7]. Trombotsütopeeniast on teatatud ka vaktsineeritud isikute puhul [8]. Me nõuame tõendeid, et vereliistakute aktiveerumise risk, mis ühtlasi viiks dissemineeritud intravaskulaarse koagulatsioonini (DIK), välistati kõigi kolme vaktsiini puhul prekliinilistes loommudelites enne nende heakskiitmist inimkasutuseks EMA poolt.
  7. Kogu maailmast üle pühkinud SARS-CoV-2 põhjustas paljude surmajuhtumitega seostatud pandeemia. Kuid vaktsiinidele heakskiidu andmise ajaks polnud enamiku maade tervishoiusüsteemid enam otseselt ülekoormamise ohus, kuna kasvav protsent maailma rahvastikust oli juba nakatunud ning halvim pandeemiast taandunud. Seetõttu me nõuame vaieldamatuid tõendeid, et kõigi kolme vaktsiini tootjatele EMA poolt tingimustega müügiloa andmise hetkel eksisteeris tegelik hädaolukord, mis õigustanuks nende heakskiitmist inimkasutuseks EMA poolt sellise väidetava hädaolukorra tõttu.

Kõigi selliste tõendite puudumisel nõuame me geenipõhiste vaktsiinide kasutusloa tühistamist, kuni EMA on nõuetekohaselt ja põhjalikult tegelenud kõigi eelpool kirjeldatud küsimustega.  

Nii ülaltoodud kui ka siinkohal nimetamata põhjustel tunneme me sügavat muret, et COVID-19 vaktsiinide heakskiitmine EMA poolt oli ennatlik ja hoolimatu, ning et nende vaktsiinide manustamine kujutas ja kujutab endast tänaseni „inimkatseid“, mis olid ja on vastuolus Nürnbergi koodeksiga.

Olukorra pakilisust silmas pidades on meie palve, et te vastaksite sellele meilile seitsme päeva jooksul ning puudutaksite sisuliselt ja piisavalt kõiki meie mureküsimusi. Kui te otsustate sellise põhjendatud palvega mitte arvestada, teeme me käesoleva kirja avalikuks.

Selle meili koopia said:

Charles Michel, Euroopa Ülemkogu eesistuja,

Ursula von der Leyen, Euroopa Komisjoni president.

Arstid ja teadlased saavad sellele avalikule kirjale alla kirjutada, saates oma nime, erialase kvalifikatsiooni, pädevusvaldkonnad, riigi ja soovi korral organisatsioonilised jms kuuluvused meili teel aadressile Doctors4CovidEthics@protonmail.com.

 

Allikas: Doctors for Covid Ethics

 

Tõlkis ATCG Tõlkebüroo

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt