Euroopa parlamentaarne assamblee: vaktsineerimine EI OLE sunduslik ning kedagi ei tohi survestada

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

7. veebruar 2021 kell 14:1727. jaanuaril 2021 toimunud istungil võttis Euroopa Nõukogu parlamentaarne assamblee (ENPA) vastu resolutsiooni, kus muu hulgas öeldakse, et vaktsineerimine EI OLE sunduslik ning kedagi ei tohi selleks survestada ei poliitiliselt, sotsiaalselt ega muul viisil, kui inimene ei soovi või ei saa ennast vaktsineerida.

 

Samas dokumendis öeldakse ka, et mitte kedagi ei tohi mingil viisil diskrimineerida või ahistada sel põhjusel et ta ei soovi või ei saa vaktsineerida:

7.3.1 ensure that citizens are informed that the vaccination is NOT mandatory and that no one is politically, socially, or otherwise pressured to get themselves vaccinated, if they do not wish to do so themselves;

7.3.2 ensure that no one is discriminated against for not having been vaccinated, due to possible health risks or not wanting to be vaccinated;

Loodetavasti panevad seda tähele ka Eesti teadlased, arstid, tööandjad ja teised mõjuisikud, sest nüüd on tõepoolest lisaks baas-inimõigustele ja Eesti Vabariigi seadustele kinnitatud ka Euroopa Liidu tasandilt, et vaktsineerimine tõepoolest on vabatahtlik ja sellega survestamine, ükskõik mil viisil, ei ole lubatud.

Kas diskrimineerimise üheks vormiks on ka paljuräägitud nn vaktsiinipassid, võib igaüks ise mõelda.

 Allikas: EN parlamentaarse assamblee resolutsioon 2361

Foto: ekraanikuva

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt