Synlab tegeleb väljapressimisega? “Me antud teemat ei kommenteeri”

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

2. märts 2021 kell 16:06Veebruari viimastel päevadel kirjutas Telegrami toimetusele inimene, kes ütles, et töötab Synlabis ja kurtis, et ettevõte tegeleb sisuliselt väljapressimisega, survestades töötajaid vaktsineerima. Varem on meile sarnasest tööandja käitumisest teada andnud Kaitseväe töötajad.

 

Vilepuhuja sõnul on Eesti suurim meditsiinilabor Synlab pannud oma personali fakti ette: kui ei vaktsineeri, jääd boonustest ilma, seal hulgas ka igakuisest 25 euro väärtuses trennisoodustustest jne.

Vastukaaluks need, kes vaktsineerivad, saavad 5% palgakõrgendust ja lisaboonuseid. “Väga paljud töötajad ei soovi mingeid vaktsiine saada,” sõnas allikas. Synlab olevat andnud inimestele aega vaktsineerimise osas otsustada 3. märtsini.

Et teemasse selgust saada, saatsime kommentaaripalve ka Synlabile. Meilidele ettevõte ei vastanud, küll aga andis meile kommentaari telefoni teel laborigigandi avaliku testimise kommunikatsioonijuht Gerly Kedelauk. “Mina saatsin selle kirja edasi meie personaliosakonnale, juhatusele ja oleme otsustanud, et me antud teemat ei kommenteeri,” ütles Kedelauk.

Kuula telefonikõnet siit:

Pange tähele, et Synlab ei eitanud antud infot – nad lihtsalt otsustasid mitte kommenteerida. Kui Eesti Vabariigi seadusandluse järgi on vaktsineerimine vabatahtlik ja ka Euroopa Nõukogu parlamentaarne assamblee võttis hiljuti vastu resolutsiooni, milles seisis ka, et vaktsineerimine EI OLE sunduslik ning kedagi ei tohi survestada, siis miks teeb seda Synlab?

 

Toimetas Hando Tõnumaa

 

Foto: synlab-sd.comKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt