Vaktsiinist keelduvaid kaitseväelasi ähvardab sisuliselt riigireeturiks sildistamine?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

28. jaanuar 2021 kell 19:42Viimase nädala jooksul on Telegrami toimetusega võtnud ühendust mitu aktiivset Eesti Kaitseväes töötavat meest, kes on avaldanud oma nördimust ja pahameelt Kaitseväe vaktsineerimisplaani osas. Põhimõtteliselt soovib Telegrami allikate sõnul Kaitseväe juhataja kõik töötajad ära vaktsineerida ning sellise plaani elluviimiseks on hakatud oma inimesi hirmutama ja neile demagoogiat ajama.

 

Hiljuti saabus Kaitseväe teenistujatele e-kiri, mille avaldame siinkohal lühendatud kujul:

Lgp kaitseteenistujad,

Eestis on alanud koroonaviiruse COVID-19 vastu vaktsineerimine, mõned meie meditsiinitöötajad on esimese vaktsiini juba saanud. Loodetavasti jõuab suurem hulk vaktsiini ka Kaitseväele jaanuari lõpus. Seoses sellega on Kaitseväes tekkinud küsimusi vaktsineerimise kohta. Ma annan oma seisukoha vaktsineerimise vajalikkusest ja ülevaate vaktsineerimise läbiviimise juhistest.

Meie tänase parima teadmiste kohaselt levib COVID-19 kõige enam siseruumides ja töökohtades. See vastab suures osas ka meie teenistuse keskkonnale. Vaatamata väliõppustele veedab suur osa meie isikukooseisust majutuses, teised jagavad aga ühiseid siseruume 8h päevas ja kasutavad ühiseid transpordivahendeid.

Väga paljudel meist tuleb tihti suhelda liitlastega, lähetustes välisriikides. Suur osa meie teenistusest on seotud ligipääsu piiranguga dokumentidega, millega ei ole võimalik töötada kaugtöö režiimis. See kõik loob olukorra, kus pikaajaline kaugtöö väheste eranditega ei ole võimalik.

Möödunud aasta on tekitanud lisakoormust, täiendavaid takistavaid protseduure ja kahtlemata vaimset pinget. Kuigi oma põhiülesannetega oleme hakkama saanud, oleme väga palju ressurssi kulutanud nakatumisest hoidumiseks ja viiruse leviku piiramiseks. Paljudes valdkondades on arendustöö takistatud ja osa seiskunud.Eesmärgiks on kõigi Kaitseväe teenistujate vaktsineerimine!

Et jätkata ülesannete täitmist täies mahus, et meie suhtlus ja liikumine toimuks täna kehtivate piiranguteta, on ainukeseks lahenduseks kogu isikukoosseisu vaktsineerimine.

  1. Kui me ei vaktsineeri kogu isikukooseisu (va meditsiinilistel põhjustel tehtavad erandid), jääme tänasesse olukorda, kus ülesannete täitmine on takistatud.

  2. Ainult ühiselt panustades saame koroonaviiruse leviku kontrolli alla, näidates ühiskonnale eeskuju. Me usaldame oma arste ja teadlasi nagu usaldame ka oma kaasmõtlejaid ehk kolleege ja ülemaid.

  3. Nagu me nõuame vaktsineerimist rahvusvahelistele sõjalistele operatsioonidele minevalt isikukoosseisult, saame seda nõuda tänases olukorras ka kogu isikukoosseisult. Vastasel juhul peame piirama vaktsineerimata inimeste teenistust ja looma neile eritingimused. Kahtlemata on see lisakoormus Kaitseväele, mis jääb iga vaktsiinist keelduja südametunnistusele.

  4. Ehkki ma eeldan, et meie hulgas ei ole vaktsineerimisest keeldujaid, peavad need üksikud, kes seda teed otsustavad minna, endale selgeks tegema, keda nad ei usalda. Kas selleks on Eesti Vabariigi valitsus, tervishoiu süsteem või teadlased? Ja kui palju erineb see oma ülema mitte usaldamisest rahu ja sõjaaegsete käskude saamisel?

Khmm… need kaks viimast punkti kõlavad nagu kuskilt düstoopilisest filmist. Kui vaktsineerimine on seaduse järgi vabatahtlik, siis kas selline manipuleerimine on lubatud???

Saatsime antud kirja asjus kommentaaripalve ka Kaitseväele, lisame selle siia, kui vastus peaks saabuma.

 

Usutlus Kaitseväes teeniva ja anonüümsust palunud Marekiga (nimi muudetud – toim.)

Marek: Kaitseväe juhataja e-mailis oli põhipoint toodud välja suures boldis: Eesmärgiks on kõigi Kaitseväe teenistajate vaktsineerimine – st et vaktsineerimine on ette nähtud mitte ainult kaitseväelastele, vaid ka ametnikele ja kes iganes veel Kaitseväes töötavad.

Põhimõtteliselt annab Kaitseväe juhataja siin mõista, et need, kes ei vaktsineeri, need on sisuliselt mitte usaldusväärsed tegelased. Ta ei ütle, et vaktsineerimine oleks kohustuslik, aga teatab, et need, kes ei vaktsineeri, need on mingid erilised, kes vajavad erilist kohtlemist. Ühesõnaga hirmutamine.

Kui paljud sinu otsestest töökaaslastest Kaitseväes seda jama usuvad?

Ma ütleks ehk 50-50. Osad ütlevadki, et see on vabamüürlaste suur plaan. Ma isiklikult ei arva, et vaktsiin kedagi või midagi päästaks. Minu otsene ülemus ütles niivõrd tobeda lause: “Need, kes ei vaktsineeri, et need on reaalne oht.” Aga kuidas saavad nad ohuks olla neile, kes on vaktsineeritud? See pole loogiline.

Kas sa ise lased siis ennast vaktsineerida?

Kindlasti mitte.

Mis sa siis teed, tuled ära Kaitseväest?

Ei, ma ära ei tule, eks ma vaatan, mis saama hakkab. Eks siis ole näha, mis tingimused mulle luuakse. Kui hakatakse represseerima, siis on alati võimalik kohtusse pöörduda oma õiguste kaitseks. Sisuliselt see on põhiseaduse vastane, mis toimub, sest meie peal tehakse inimkatseid.

Kas on variant, et piisavalt paljud Kaitseväelased ütlevad “Ei”?

Ma tean seda, et kogu see vaktsineerimisplaan on hästi palju vastukaja tekitanud. Tundub, et inimesed väga nõus ei ole sellega. Selles pole mitte mingit loogikat, kes oskab vähegi mõelda, saab aru, et vaktsineerimisagenda on rahatootmise kampaania.

Väga paljud on solvunud, sest nüüd antakse mõista, et te olete ebausaldusväärsed isikud, kui te ei vaktsineeri. Mõned meist on 20 aastat sisuliselt oma käed, jalad ja elu andnud sellesse organisatsiooni ning nüüd öeldakse sulle selline lause.

 

PS. Telegram soovitab kõigil, kes oma töökohal sarnase probleemiga kimpus on, tutvuda oma õigustega seoses vaktsineerimisega (Koroonateave.ee).

Foto: Postimees/Scanpix

 

Toimetas Hando TõnumaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt