“Mittemeditsiinilisel eesmärgil” võib läbipõdenu vaktsineerida ka teise doosiga?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

31. juuli 2021 kell 9:01



Kui Delfi / Eesti Päevaleht kallutab oma igapäevaste agressiivsete vaktsineerimiskirjutistega kahtlejaid aina enam Covidi vaktsiini vastaste leeri (tuleb rõhutada, et mitte “vaktsiinivastaste”, vaid koroonavaktsiini vastaste!), siis ERR-ist otsib praegune kõhkleja erapooletut infot, niivõrd-kuivõrd see muidugi tänases olukorras üldse võimalik on. Eile võis ERR-ist lugeda artiklit, millest sai teada, et “kuna reisimisel mõned riigid nõuavad, et ka COVID-19 läbipõdenutel oleks kahedoosilise vaktsiini puhul tehtud kaks vaktsiinidoosi, siis nõustusid eksperdid, et mittemeditsiinilisel eesmärgil võib möödapääsmatu vajaduse korral seda teha”. Lisa-vaktsiinidoos lihtsalt sellepärast, et saaks reisida? Millise piirini siis inimeste tervisega ikkagi mängida võib?

 

Riikliku immunoprofülaktika ekspertkomisjoni hinnangul puudub meditsiiniline vajadus COVID-19 läbipõdenute vaktsineerimiseks kahe doosiga, kuid möödapääsmatu vajaduse korral võib vaktsineerija teha läbipõdenud inimesele teise vaktsiinidoosi reisimise lihtsustamiseks, kirjutas ERR eile.

 “Komisjoni liikmed on endiselt seisukohal, et COVID-19 läbipõdenuid tuleks vaktsineerida ühe doosiga soovitavalt kuuendal kuul pärast tervenemist. Läbipõdenute vaktsineerimiseks kahe doosiga puudub ekspertide hinnangul meditsiiniline näidustus,” ütles sotsiaalministeeriumi rahvatervise osakonna nõunik, immunoprofülaktika ekspertkomisjoni liige Kärt Sõber pressiteate vahendusel.

“Kuna reisimisel mõned riigid nõuavad, et ka COVID-19 läbipõdenutel oleks kahedoosilise vaktsiini puhul tehtud kaks vaktsiinidoosi, siis nõustusid eksperdid, et mittemeditsiinilisel eesmärgil võib möödapääsmatu vajaduse korral seda teha. Läbipõdenutele teise doosi võimaldamisega seotud tehnilised detailid täpsustatakse järgmise nädala jooksul,” lisas Sõber.

Veel üks vaktsiinidoos lihtsalt sellepärast, et saaks reisida? Millise piirini siis inimeste tervisega mängida võib, seda saame lugeda järgmisel nädalal.

Riiklik immunoprofülaktika ekspertkomisjon on sotsiaalministeeriumile riikliku immuniseerimiskava ja teiste vaktsineerimistega seotud küsimustes nõu andev komisjon, kuhu kuuluvad allergoloog-immunoloogide, infektsionistide, perearstide, lastearstide, õdede, terviseameti, ravimiameti, haigekassa ja sotsiaalministeeriumi esindajad.

 

Sander Soomaa

Foto: Pixabay / qimono



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt