Delfi: vaktsineeritud inimesed võivad olla sama suured superlevitajad kui kaitsepookimata nakatunud

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

4. august 2021 kell 11:17Foto: tuastockphoto / Adobe Stock

Kuigi vaktsineerimispropaganda võtab päev-päevalt üha enam tuure, jõuab ka peavoolumeediasse üha enam teadust, mis paiskab infovälja rohkem küsimusi kui vastuseid. Näiteks Delfi avaldas 31. juulil artikli uuringust, mille kohaselt levitavad nakatunud vaktsineeritud inimesed viirust sarnaselt nakatunud vaktsineerimata inimestele. USA haiguste kontrolli ja tõrje keskuse (CDC) direktor dr Rochelle Walensky ütles 27. juulil peetud pressikonverentsil, et uusima teaduse kohaselt on delta-tüvega nakatunud täielikult vaktsineeritud inimestel viiruskoormus sarnane nakatunud vaktsineerimata inimestega. See tähendab aga, et täielikult vaktsineeritud inimesed levitavad algse koroonaviiruse asemel suurema tõenäosusega delta-tüve.

 

“Kuigi USA võimud eesotsas Joe Bideniga tagusid vahepeal trummi, et vaktsineeritud inimesed ei peaks maski kandma, on olukord nüüdseks muutunud. Teadusuuring viitab, et ühteviisi nakkusohtlikud on kõik haigestunud,” kirjutab Delfi.

Dr Walensky andis sissejuhatuses mainitud briifingul teada, et ka vaktsineeritud inimesed peaksid hakkama kõrge viiruselevikuga piirkondades uuesti siseruumides maski kandma.

CDC soovitab maskikandmist siseruumides ka kõikidele õpetajatele, õpilastele ja kooli külastajatele, sõltumata vaktsineerimisstaatusest. See on kooskõlas ka Ameerika pediaatriaakadeemia suunistega, milles soovitati sel kuul nõuda, et kõik, kes on vanemad kui 2 aastat (!), peaksid koolis maski kandma.

“Delta variant näitab iga päev oma valmisolekut meid üle kavaldada ja olla oportunist,” ütles dr Rochelle Walensky teisipäeval briifingul. “Harvadel juhtudel võivad mõned vaktsineeritud inimesed pärast vaktsineerimist delta-variandiga nakatunud olla nakkavad ja levitada viirust teistele. … See uus teadus on murettekitav ja paraku nõuab meie soovituste värskendamist.”

Islandil anti äsja teada, et pea kõik uued nakatunud on täielikult vaktsineeritud. Kas süüdi on tõesti see vähene protsent mittevaktsineerituid või on asi milleski muus?

Eestis räägitakse endiselt sellest, et kaitsepookimine aitab elada vabamat elu, kuigi ka siin on ühistranspordis maskikohustus taastatud kõigile. Millal lõpetatakse vaktsineerimisega seoses inimestele kärbeste päheajamine?

Kui kogu asja eesmärk on haiglate ülekoormuse vältimine, siis millest me täna räägime? Ametlikel andmetel on tänase seisuga (04.08.2021) haiglaravil 44 inimest, mis moodustab Eesti elanikkonnast 0,003%. See tähendab matemaatiliselt ümardades 0,00% ehk mitte midagi. Kui 0,00% inimestest on “haiged”, siis see tähendab, et oleme valdavalt terved või rahval on karjaimmuunsus, vahet pole millised tüved või mutatsioonid veel väidetavalt liikvel on. Seega, kus kohas on dramaatiline olukord ja kaos, mis vajab kiiret reageeringut?

Foto: ekraanikuva + Canva.com

 

Allikad: Delfi, USA Today, lingid artikli sees

 

Toimetasid Mariann Joonas ja Hando TõnumaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt