Riik hakkab arstidele maksma tulemusliku vaktsiinipropaganda eest lisatasu

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

19. juuli 2021 kell 13:32Vaktsineerimise hoogustamiseks ja saavutamaks Eestis sügiseks vähemalt 70-protsendine hõlmatus COVID-19 vastu immuniseerimisel, maksab haigekassa 1. juulist kuni 30. septembrini perearstidele ning õendus- ja eriarstiabi osutajatele lisaks tavapärastele tasudele lisaraha sõltuvalt kaitsepookimise tulemuslikkusest, vahendab ERR.

 

Vaktsineerimise töörühma juht Marek Seer kommenteeris, et vaktsineerimine nõuab nüüd suuremat pingutust ja lisatasu maksmine on seetõttu vajalik ja asjakohane, teatas haigekassa.

Perearsti-, õendus- ja eriarstiabis tasub haigekassa teenuse osutajale iga 20 läbiviidud vaktsineerimise eest lisaks tavapärastele tasudele 50 eurot. Arvesse võetakse kõik esimeste ja teiste dooside vaktsineerimised 1. juulist kuni 30. septembrini.

Perearstiabis makstakse lisaks eelnevale ka 500 eurot, kui arsti nimistus on saavutatud täiskasvanute (18-aastaste ja vanemate inimeste) 70-protsendine hõlmatus. Kui saavutatakse 80-protsendine hõlmatus, on lisatasu tuhat eurot.

Ida-Virumaa perearstinimistute täiendavaks tasuks on 500 eurot, kui saavutatud on täiskasvanute 60-protsendine hõlmatus. Juhul, kui Ida-Viru maakonna nimistus saavutatakse 70 protsendi hõlmatus, tasustatakse teenuseosutajat tuhande euroga. Arvesse võetakse kõik esimesed doosid või ühedoosilised vaktsineerimised kuni 30. septembrini.

Eriarstiabi teenuseosutajatele ja bussides või teistes mobiilsetes vaktsineerimiskabinettides teenuseosutajatele makstavatest lisatasudest saad pikemalt lugeda ERR-ist.

Lisatasud maksab haigekassa kõigile teenuseosutajatele välja 2021. aasta oktoobris. Hiljemalt oktoobris tehakse ka otsus lisatasude maksmise jätkamise üle.

Milliseid eetilisi küsimusi selline otsus sinu silmis tõstatab, hea lugeja? Uudis on seda kummastavam, et näiteks Suurbritannias vastupidiselt Eestile teismeliste lausvaktsineerimist ei pooldata.

 

Allikas: ERR

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt