Tanel Kiik: maskikohustuse kaotamine on lähinädalate küsimus

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

23. märts 2022 kell 8:48Foto: Margus Pahv, arileht.delfi.ee

Vabariigi valitsuse liikmed kinnitasid eile, et koroonanumbrite paranemise tõttu arutatakse järgmisel nädalal, kas asendada avalikes kohtades maski kandmise kohustus soovitusega.

 

“Me oleme esitanud palve teadusnõukojale maskide osas, et millistest kriteeriumitest lähtuvalt võib siis selle järgmise sammu astuda ja ma loodan, et järgmisel teisipäeval me saame seda arutada,” ütles peaminister Kaja Kallas.

Tervise- ja tööminister Tanel Kiik kinnitas, et järgmisel nädalal on Covidi-teemad valitsuskabinetis taas arutelul ning maskikohustuse kaotamine nende hulgas, maskikohustuse kaotamine olevat lähinädalate küsimus.

Teadusnõukoja esimees Toivo Maimets ütles esmaspäeval ERR-ile, et maskinõude kaotamisest võiks rääkida, kui koroonaviiruse leviku aluseks olev riskimaatriks jõuab praeguselt punaselt tasemelt kollasele tasemele.

Ent nagu Telegram juba eile kirjutas, siis Kriis.ee lehel välja toodud kriteeriumite ja andmete kohaselt olemegi me juba kollasel tasemel. Seega võiks maskikohustusest loobuda kohe.

 

Allikas: ERR, lingid artikli sees

Foto: ERR (ekraanikuva)

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt