Koroonaterroristid ei anna alla: maskikohustust veel ei kaotata

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

31. märts 2022 kell 16:36Foto: ERR ekraanikuva + Canva.com

Tänasel valitsuse pressikonverentsil rääkis tervise- ja tööminister Tanel Kiik, et piirangute leevendused ei toonud tagasilööke ning arutluse all on olnud maskikohustuse asendamine soovitusega. Pressikonverentsil veel otsust teatavaks ei tehtud ent pealelõunasel koosolekul otsustas valitsus, et 1. aprilli asemel lükatakse maskikohustusest loobumine esialgu 7. aprilli peale. Põhjuseks toodi see, et oleme väidetavalt koroonaga oranžil riskitasemel, kuigi kirjutasime juba eelmise nädala alguses, et oleme kollases.

 

“Tõepoolest saame liikuda edasi piirangute leevendusega. Valitsus arutab edasisi leevendusi pärastlõunal, aga teadusnõukoda on selle soovituse teinud, et kui oleme kollases ohutsoonis, siis võiks selle leevenduse teha. Valitsus nüüd otsustab, kas saab seda leevendust teha,” ütles Kiik pressikonverentsil, lisades: “Mina arvan, et on mõistlik edasi liikuda nõudest soovitusele.”

Teatavasti näitasid ametlikud andmed juba ligi kaks nädalat tagasi, et oleme kollasel riskitasemel.

Nimelt on Kriis.ee lehel selgitatud, et riskitaseme määravad positiivsete testide ja hospitaliseerimiste arv, mis peavad viimase 7 päeva jooksul jääma vastavalt vahemikku 500-1500 ja 10-30. Tänase seisuga on viimase nädala keskmine nakatunute arv 1139 inimest päevas ja haiglaravile jõuab keskmiselt, viimase kümne päeva jooksul on haiglaravile lisandunud keskmiselt 18,7 sümptomaatilist Covid-19 patsienti päevas – mis tähendab, et need andmed on väga tugevalt kollases. Tõsi, koos asümptomaatiliste ehk teisel põhjusel haiglaravi vajavate positiivsetega on uute haiglapatsientide arv 32. Nende hulgas on ka intensiivravil viibijad, keda on koos asümptomaatilistega 9 inimest… Kuid eelmiste piirangute kaotamise tingimuseks seati justnimelt sümptomaatilise haiglaravi patsientide arv.

Lisamõõdikuna on märgitud üle 60-aastaste positiivsete testide arv, mis Terviseameti koroonaviiruse andmestiku kohaselt on ca 257, mis jääb kollase tsooni nõuete piiri (100-300).

 

Värvipime valitsus tegelikkust ei näe

Sellest hoolimata raiub valitsus, et me oleme endiselt oranžis tsoonis ja seetõttu sel nädalal maskikohustus Eestis veel ei kao. Aga VÕIB-OLLA juhtub see 7. aprillil.

“Teadusnõukoda soovitas, et maskikandmise kohustuse võib lõpetada, kui jõuame kollasele ehk keskmisele ohutasemele. Täna võtsimegi valitsusega vastu põhimõttelise otsuse seda teha. On tõenäoline, et võime kollasele tasemele jõuda juba järgmisel nädalal. Ka siis jääb soovitus rahvarohketes siseruumides ja ühistranspordis maski kanda, eriti riskirühmadel,” kommenteeris Kaja Kallas.

Kas põhjus võib olla selles, et kuna kuupäeva 1. aprill käis välja Keskerakonda kuuluv minister Kiik, siis paar nädalat tagasi toimunud mahhinatsioonide tõttu määras kättemaksuks Reformierakonda kuuluv peaminister Kaja Kallas uue kuupäeva?

Tuletame veelkord meelde, et Rootsi valitsust nõustavad teadlased ei ole soovitanud viimase 2 aasta jooksul kordagi maske kohustuslikuks teha. Maskid olid soovituslikud paar kuud talvel vaid täiskasvanutele ja ainult ühistranspordis, tipptundide ajal. See soovitus lõppes käesoleval aastal juba veebruari alguses. Isegi üle-võlli-karmide-koroonareeglitega Lätis kaob homsest avalikes siseruumides maskikohustus (va ühistransport ja tervishoiuasutused).

Ehk siis valitsust ei huvita inimeste tegelik tervislik seisund, statistika või isegi see, et meil on juba 90% inimestest antikehad. Värv on vale! (Mis sest, et tegelikult ei ole.)

 

Allikad: Valitsus.ee lehe otseülekanne pressikonverentsist, ERR, lingid artikli sees

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt