Telegrami järelepärimise peale eemaldati valeinfo/hirmu reklaamid Eesti kaubanduskeskustest

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

5. juuli 2021 kell 20:57Kuigi meil on väljas suur suvi ning koroonapaanika ja -hirmu külvamine on puhkepausile pandud, tungivad viirusevastaseid sõnumid siin-seal endiselt peale. Praegu käimas oleva deltaviiruse-kampaania kõrval jäi Hando Tõnumaale kõrvu Maxima siseraadiost käiatav sõnum, et „Eestis on suur oht nakatuda koroonaviirusesse“. Mida värki, saatis Hando Maximale järelepärimise.

 

Tere!

 Kirjutan uudisteportaalist Telegram.ee

 Uurin, miks edastab Maxima siseraadio sõnumit “Eestis on suur oht nakatuda koroonaviirusesse”, kui Eestis on samal ajal ajaloo üks soojemaid suvesid?

Niinimetatud nakatumisjuhtumid on miinimumis, viimase ööpäevaga tuvastati mõnikümmend positiivset testi (on 0,000..% elanikkonnast) ja seda PCR-testimise meetodil, mille kohta on testi leiutaja, Nobeli preemiaga pärjatud Kary Mullis öelnud, et PCR-testiga ei saa tuvastada, kas inimene on nakatunud või haige.

 See tähendab, et hetkel ei ole “Eestis suur oht nakatuda koroonaviirusesse” ja seda kinnitab ametlik statistika.

 Miks edastab Maxima sellist negatiivset, hirmutavat ja klienti eksitavat sõnumit ning kui kaua te plaanite seda jätkata?

Kas Maxima on valmis avalikult vabandama selle hirmukampaania eest?

 

Reedel, 2. juulil saadetud kirjale saabus juba samal päeval esimene vastus, milles tänati pöördumise eest ning teavitati, et Maxima siseraadiot haldab ettevõte Artist.

„Edastame neile teie kirja, et saaksite suhtlust jätkata (artist@artist.ee).

Eeldan, et tegu on mõne riikliku ametiasutuse reklaamiga/ostetud sõnumiga, aga Artist oskab kindlasti täpsemalt vastata,“ kirjutas Maxima turundusjuht Maxim Tuul.

 

Artisti esindaja Katrin Laur aga kirjutas omakorda: „Tegemist on Maxima enda poolt tellitud siseraadio klippidega. Lisaküsimuste korral palun suhelda edasi Maxima turundusega.”

 

“Kuidas kommenteerite?” uuris Tõnumaa Maximilt.

Ja juba esmaspäeval, 5. juulil saabus vastus:

Tere!

 Täname pöördumise eest.

 Antud klipi näol on tegemist riikliku teavituskampaaniaga, mis toimus paljudes ettevõtetes üle Eesti koroonaviiruse leviku kõrghooajal.

Tehnilise süsteemi tõrke tõttu sattus see klipp eetrisse paaris meie kaupluses ka nüüd suvel.

Täname, et pöörasite sellele meie tähelepanu ja palume vabandust, kui see klipp häiris kedagi.

Eemaldasime klipi möödunud reedel eetrist, kohe kui olite sellele viidanud.

 

Tiia Schapel

Turundusdirektor

 

Tore, et nüüd lõpuks sai suvepuhkust ka asjakohatu ajupesuklipp!Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt