Telegrami Podcast #51: PCR laustestimine ei ole kooskõlas teaduseetikaga (külas Andres Assuküll)

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

15. juuli 2021 kell 15:30



Foto: Telegram.ee + Canva.com

PCR-testimine on teema, kuhu kogu koroonakriisi koer on maetud. Nagu ütles hiljuti Austria tervise- ja toiduohutuse ameti juhataja: “Ilma PCR-testideta poleks keegi pandeemiat märganud!” Telegrami seekordses Podcastis on külas biokeemik Andres Assuküll, MSc, kes on küll tänaseks igapäevaselt teaduse tegemisest loobunud, ent kelle erialaseks abimeheks biokeemikuna oli just PCR tehnoloogia. 

 

Polümeraasi ahelreaktsioon ehk PCR meetod (lühend ingliskeelsest vastest polymerase chain reaction) on enamuse jaoks meist saanud tuttavaks just tänu koroonale ning sel teemal on peetud maha tuliseid vaidluseid üle maailma.

Saates uurisime Assuküllilt, kuidas PCR töötab, kas praegu kasutusel olev meetod on üldse teaduslik (näiteks, kas testitulemustele tehakse ka veakontroll), kas PCR-testimine on vahend koroonakriisi lahendamiseks või hoopis kunstlikult üleval hoidmiseks ja palju muud.

Andres Assuküll on pikaaegse laboritöö kogemusega biokeemik, kes kuulub ka Tsiviilallianssi ekspertkogusse. Loodame, et tema eeskuju julgustab ka teisi Eesti teadlasi sõna võtma.

Esimene osa saatest vabalt vaadatav/kuulatav kõigile:

Kõik meie podcastid on saadaval platvormidel SoundcloudSpotifyPodbeaniTunes.

Täispikk saade kuulatav/vaadatav ainult Minu Telegrami tellijatele SIIN ALL.

Kõikide varasemate podcastide lingid leiad Telegrami lehelt. PCR-i kohta oleme Telegramis avaldanud kümneid rohkete viidetega artikleid, leiad neet SIIT. Põnevat ning tõendus- ja teaduspõhist lugemist pakub ka

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt