Jüri Ratas pani pea pakule ja opositsioon peitis pea liiva alla

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

6. oktoober 2020 kell 18:16Foto: Stenbocki maja

Viimastel nädalatel on aina selgem, et valitsus ja Riigikogu erakonnad ei tee nägemagi elevanti elutoas, vaid keskenduvad kõik kas MS Estoniale, abielu mõistele või millelegi kolmandale. Ometi on koroonakriis aina enam minetamas oma tõsiseltvõetavust, sest lisaks välismaistele kriitikutele võtavad aina enam sõna ka kodumaiseid julged inimesed. Alates meelelahutus– ja turismiettevõtjatest lõpetades teadlaste ja arstidega. Rääkimata tuhandetest teistest, kes Facebookis ja mujal sõna võtavad.

 

Ometi ei taha seda (olgem ausad) – inimkonna vastast türanniat märgata need, kes on viimased pool aastat tegutsenud avalikult koroonahirmu pähemäärimisega. Mis toimub? Isegi Terviseameti endine juht tunnistas, et koroonasse on Eestis surnud 17 inimest.

Propagandaga on läinud kaasa pea kõik valitsused ja parteid maailmas. Eestis on kampaania eestvedajaks peaminister Jüri Ratas, kes on, nagu näha, otsustanud panna oma pea pakule ja minna “all in” – kuidas muidu seletada seda, et kuigi aina enam ilmneb tõendeid, et paanikaks pole põhjust, teatab ta ausa näoga, et Eesti on löönud käed WHO-ga, et üheskoos välja töötada digitaalse immuniseerimispass.

Nagu seisab Stenboci maja eilses Facebooki postituses: “Ühine digiprojekt võimaldab vaktsineerimisandmete turvalist ja läbipaistvat vahetust üle piiride ja on suureks abiks, kui tulevikus algab massiline COVID-vastane vaktsineerimine.”

Muidugi, kui ta peaks tunnistama, et kevadine tsirkus ei olnud tegelikult õigustatud, oleks valitsusel oodata hulgaliselt kohtunõudeid, nagu neid on hakatud esitama mujal maailmas (nagu näiteks USA-s Ohios) ja Saksamaal koguni üks miljoni eurone kahjutasu välja määratud.

Kas enda “õiguse” tagaajamine on väärt oma inimeste (vabaduse) mahaparseldamist? Ja asi ei ole ainult Ratases – kaasa on läinud kõik erakonnad, olgu nad koalitsioonis või opositsioonis. Juhul kui neid väiksemaid erakondi ka veel olemas on (neist pole midagi kuulda), siis ka nemad lähevad samasse auku, sest koroonameetmeid ei ole keegi neist valjuhäälselt kritiseerinud.

Olen rääkinud pea 10 aasta, et kõik erakonnad esindavad ühte ja sama maailmavaadet. Koroonapettusega tehti see “puust ja punasest” lollilegi selgeks.

Nüüd üritatakse tähelepanu kõrvale tõmmata MS Estonia juhtumiga, massid lähevad jälle liimile. Väga oluline on just praegu uurida veerandsajandi tagust intsidenti, mitte näidata näpuga, et SUL ON ELEVANT ELUTOAS – KOROONAKRIIS ON MANIPULATSIOON JA PROPAGANDA! Mitte mingit pandeemiat ei ole ega ole ka olnud, haiglad ei ole ülekoormatud ja enamus inimesi on terved.

Seda muinasjuttu hoiab üleval ainult statistika, ehk koroonapositiivsed, kellest enamus pole isegi haiged. Statistika põhineb testil, mille leiutaja on öelnud, et seda ei tohiks kasutada diagnoosimiseks ja mille tulemust ei saa 100% usaldada. Isegi Kuressaare haigla ravijuht Edward Laane poetas jutu sekka: “…testi oma tundlikkus, kus see veapiir ongi võib-olla 1-2%. Mis tähendab seda, et see 1% on veapiir. Ja siis tekib puht teoreetiline küsimus: kas need on päris haiged või on see veapiiris valepositiivne?”

 

Koroonakriisi avatud arutelu asemel tegeletakse täielike pseudoteemadega

Ühed näiteks väidavad, et väga oluline on abielu mõiste. Selle erakonna valija arvates on palju suurem probleem see, kas inimesed keda nad ei tunne ja kellega nad kokku ei puutu, võivad abielluda, kui see, et ta ise tehakse tema enda valitud erakonna poolt sisuliselt orjaks.

See, et varsti on siin sadades tuhandetes inimesed töötud, orja tempel otsa ees, massvaktsineerimine – see kõik on täiesti teisejärguline – peaasi, et samasoolised ei elaks koos.

Teine erakond räägib midagi oravatest ja nn parfüümireklaamiga kutsutakse liituma parteiga. See mõjub praeguses olukorras nagu tsirkus. Millega te tegelete, hea opositsioon??? Kas see ongi oponeerimine?

Üle maailma on kümned tuhanded arstid, teadlased ja teised eksperdid teinud avaldusi, kutsudes üles seda üle piiri läinud rumalust lõpetama. Üle maailma on mindud kohtusse valitsuste vastu, kaasa arvatud Eestis.

See on infosõda, mille agendat aitavad ellu viia inimesed meie ümber, kelle haridus ja enesetsensuur ei luba öelda muud, kui “usaldage eksperte”.

Vaatame nüüd otsa reaalsusele – kas eriolukorrad, sulgemised ja muud meetmed on kuidagigi õiguslikult siduvad, kui praktiliselt kõik otsused on tehtud testide põhjal, mille usaldusväärsus on küsitav (loe näiteks The New York Times´ist) ja mida ei tohiks diagnoosimiseks kasutada?

Lisaks – juba on tehtud eeltellimus alles katsetusjärgus olevale vaktsiinile. Kas oleme unustanud ca kümne aasta taguse seagripipaanika ja vaktsiinifiasko? 2011. aasta sügisel läks Eestis aegumise tõttu hävitamisele 70 000 doosi seagripi H1N1 vaktsiini nimega Pandremix (ja sama vaktsiini tõttu maksti vaktsineerimiskahjustuste eest kompensatsioone näiteks SuurbritanniasNorras ja Soomes).

Kui kaua me laseme sel jätkuda???

 

Hando Tõnumaa

 

Foto: Stenbocki majaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt