Telegrami uudised (32/22): tinistatud inimesed, süstitud noorte südameprobleemid ja tippteadlase tüng

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

17. august 2022 kell 9:50Fotokollaaž: Canva.com

Teie ees on Telegramile silma jäänud artiklid 2022. aasta 32. nädalast ehk ajavahemikust 8.-14. august 2022. Alustame taas pärlist peavoolumeedias, mille sel korral leidsime jälle Eesti Päevalehest.

 

Lõpetame aga uudisega sellest, kuidas tippteadlane oma jälgijad haneks tõmbas – usaldagem eksperte!? Vaata lähemalt:

 

1

https://epl.delfi.ee/artikkel/120048336/paeva-teema-villu-zirnask-maskiuskujad-said-teadustunga-ehk-ka-koroonaasjus-peab-oma-peaga-motlema

Villu Zirnask: maskiuskujad said teadustünga ehk Ka koroonaasjus peab oma peaga mõtlema

Päevalehe arvamustoimetaja Villu Zirnask tuletas meelde Uus-Meremaa peaministri Jacinda Arderni 2020. aasta märtsist pärinevat lauset: „Oleme jätkuvalt teie ainus tõeallikas. [—] Kui te ei kuule seda meilt, pole see tõde.“

Ajakirjaniku sõnul ei sobi suhtumine, et ainult meie teame tõde, kokku poliitikaga, mis väidetavalt juhindub teadusest. Rääkimata sellest, et säärane jutt on üleüldse õõvastav. „Ma ei suuda mõista, kuidas palju tarku inimesi nii põhjalikult ära tinistati, et nad siiamaani vana joru ajavad. Kas tõesti mingi globaalne vandenõu?“ imestab Zirnask pandeemia ajal toodetud rämpsteaduse valguses.

Lõpetuseks nendib ta, et on vale nõuda inimestelt koroonateemas vastuvaidlematut kuuletumist ja iseseisva mõtlemise välja lülitamist.

 

2

https://www.telegram.ee/eesti/advokaat-vaktsiinikahjude-huvitamise-osas-tolgendatakse-eestis-seadust-valesti

Advokaat: vaktsiinikahjude hüvitamise osas tõlgendatakse seadust valesti

Mitmed nn koroonajuhtumeid kohtus võitnud advokaat Jaanika Reilik-Bakhoff kirjutab advokaadibüroo Pallo&Partnerid lehel, et Eesti Haigekassa on tõlgendamas valesti ravimiseadust kindlustusjuhtumi definitsiooni osas ning määrus tervisekahjustuse tunnuste raskusastme kohta võib olla ületanud volitusnorme.

Ta toob välja vaktsiinikahjutuste hüvitamisega seotud probleeme ja lisab, et on teada näiteks juhtumid, kus algselt on terviseprobleemi peetud Ravimiameti poolt vaktsiiniga seotuks, kuid pärast kindlustuse kehtima hakkamist on hakatud seda eitama. Samuti leidub juhtumeid, kus terviseprobleemi seost vaktsineerimisega ei peeta piisavalt tõenäoliseks lihtsalt seetõttu, et taolisest terviseprobleemist on teatatud vaid mõned kümned korrad.

Selline ilmselge väärpraktika peab lõppema esimesel võimalusel, kommenteeris Reilik-Bakhoff ja lisas, et vaktsiinikahjude kindlustus peaks ka tegelikus elus toimima selliselt, et inimesed, kes on andnud oma panuse ühiskonda, kas vabatahtlikult või riigi poolse “müksamisega“, saaksid neile määratud rahalise abi tervisekahjustusega koos elamiseks ning võimalusel ka tervenemiseks.

 

3

https://www.telegram.ee/maailm/video-covid-sustid-ja-turbovahk-patoloogilised-toendid-rootsist

Covid-süstid ja turbovähk: patoloogilised tõendid Rootsist

Rootsi patoloog Ute Krüger tegi video, kus kirjeldab oma leide rinnavähi ja teiste vähivormide kohta geenipõhiste Covid-süstide ajastul. Ta ütleb, et noorematel patsientidel on tõusnud vähkkasvajate arv, mis on suuremad ning kasvavad kiiremini ja agressiivsemalt juba esmase diagnoosimise ajal. Tema leiud ühtivad teiste patoloogide, näiteks dr Ryan Cole’i aruannetega.

Dr Cole on teemat kommenteerides öelnud, et teisiti mõtlevate arstide tagakiusamine ja tõerääkijate tsenseerimine ei muuda fakti, et COVID-19 süstimiskampaaniad on vägivallakuritegu.

 

4

https://www.telegram.ee/maailm/haruldane-korvalmoju-uuring-naitab-kardiovaskulaarseid-haireid-30-noortel-vaktsineeritutel

Kas tõesti “haruldane” kõrvalmõju? Uuring näitab tervelt 30% noortel vaktsineeritutel kardiovaskulaarseid häireid

Tai uuring tervete 13–18-aastaste vabatahtlikega oli selgesõnaliselt pühendatud BioNTechi vaktsiini kardiovaskulaarsete kõrvalmõjude uurimisele. Tulemused on murettekitavad: peaaegu 30 protsendil osalejatest esines pärast vaktsineerimist südame-veresoonkonna häireid. 301-st uuringus osalejast viis kannatas müokardiidi all.

Müokardiidi ja perikardiidi juhtumid paranesid õnneks mõne nädalaga, kuid autorid juhivad tähelepanu sellele, et pole selge, mil määral põhjustab vaktsineerimisega seotud südamepõletik fibroosi ja seeläbi südamekoe püsivat kahjustust.

Taas kerkib üles küsimus: miks peaksid noored üldse võtma riski ebaselgete tagajärgede kahjustustega kõrvalnähtude tekkeks, kui neil nagunii pole Covid-19 ega omikroni tõttu midagi karta?

 

5

https://www.telegram.ee/arvamus/andres-laiapea-inimoigused-ukraina-ja-soda

Andres Laiapea: inimõigused, Ukraina ja sõda

Poliitikavaatleja Andres Laiapea kommenteeris inimõiguslaste poolt Ukraina vägede aadressil tehtud kriitika valguses, et Lääne toetus Ukrainale on ka väärtuspõhine.

Amnesty Internationali andmetel on probleemiks see, et Ukraina väed on teinud mitmeid baase koolimajadesse ja isegi haiglatesse, mis aga teeb nendest hoonetest sihtmärgid vaenlasele, kes võivad nii tappa ka sihtmärkide lähedal asuvaid tsiviilelanikke.

Laiapea kirjutab, et Ukraina on ühinenud (nagu, muide, ka Eesti) Norra poolt algatatud ohutute koolide deklaratsiooniga, mille kohaselt tohib koolide hooneid kasutada relvakonfliktide ajal sõjalisel otstarbel üksnes siis, kui sellele ei ole toimivaid alternatiive. Sellise piiranguga üritatakse tagada, et lastel oleks pärast sõjategevuse lõppemist kohti, kus õppetööd jätkata. Õigus haridusele on ju teatavasti inimõigus.

Sarnase manitsuse avaldas juba varem ka teine tuntud rahvusvaheline organisatsioon, Human Rights Watch, küsides ka Venemaa ja Ukraina kaitseministeeriumitelt, mida nende relvajõud teevad, et tsiviilohvreid oleks võimalikult vähe. Vastust, muide, ei saadud kummaltki poolelt.

Amnesty veebilehel on alates 24. veebruarist tehtud 39 postitust Ukraina sõja osas, kusjuures eelkõige on tegemist kriitikaga Venemaa aadressil. Nüüd aga süüdistatakse organisatsiooni juhti selles, et ta olevat Kremli suuvooder või lihtsalt üks nn. kasulik idioot.

Laiapea toob siinkohal välja USA välispoliitika ja riigikaitsestrateegia eksperdi Hal Brandsi, kelle arvates on sõda jõudnud otsustavasse, kolmandasse faasi. „Panused on praegu väga kõrged. Ja eks see ole ka põhjus, miks Amnesty tegelikult suhteliselt leebe kriitika paljud ka Eestis nii ärevile ajas, sest Ukrainat toetades on ka Eesti Vabariik kaudselt üks selle konflikti osapooltest, mitte päris erapooletu ehk neutraalne riik,“ analüüsis Laiapea.

Seega, kui keegi pöörab tähelepanu sellele, et inimõiguste vastu on Ukraina sõjas eksinud ka Ukraina ise, siis ründav reaktsioon Ukrainat toetavat riikide poolt on seotud sellega, et Ukrainat soovitakse näha samade väärtuste eest seisvana, nagu nemad ise. Sest vastasel juhul toetaksid inimõiguste rikkumist ka need Lääneriigid ise.

 

6

https://www.telegram.ee/maailm/kodanikuallumatus-suurbritannias-rahvas-ahvardab-jatta-elektri-ja-gaasiarved-maksmata

Kodanikuallumatus Suurbritannias: rahvas ähvardab jätta elektri- ja gaasiarved maksmata

Tuhanded britid ähvardavad mitte maksta oma gaasi- ja elektriarveid. Kodanikuallumatuse liikumine kogub hoogu, sest energiahinnad on paari kuuga tõusnud üle 50 protsendi, vahendab ERR.

Arvete maksmisest keelduma kutsuvale petitsioonile “Don´t Pay UK” on juunist peale alla kirjutanud üle 100 000 inimese. Arved ähvardatakse tasumata jätta alates 1. oktoobrist, mil riik taas energiahindu tõsta kavatseb.

Protestijad on veendunud, et energiafirmad ei julge neil elektrit ja gaasi välja lülitada. Kuid kohalikus ajakirjanduses manitsetakse inimesi seda sammu korralikult läbi kaaluma, et end mitte võlaorjusesse mässida.

 

7

Lõpetuseks midagi naljakat: kui lihtne on masse petta, kui „teadlane midagi ütleb“.

https://www.telegram.ee/ajaviide/tippteadlane-tunnistab-et-kosmoseteleskoobiga-tehtud-ulesvote-oli-tegelikult-tukk-chorizot

Tippteadlane tunnistab, et kosmoseteleskoobiga tehtud ülesvõte oli tegelikult tükk chorizo vorsti

Tuntud füüsik ja Prantsusmaa alternatiivenergia ja aatomienergia komisjoni direktor Étienne Klein jagas Twitteris pilti Päikesele lähimast tähest, mis asub meist 4,2 valgusaasta kaugusel, kiites selle “detailsuse taset”.

Klein tunnistas hiljem mitmes järelsäutsus, et tegelikult oli see pilt Hispaania vürtsika vorsti chorizo viilu lähivõte, mis on tehtud mustal taustal.

Pärast seda, kui „uut kosmosefotot“ uskunud veebikogukonna liikmed naljale valuliselt reageerisid, kirjutas Klein: “Õppigem olema ettevaatlik nii autoriteetsete positsioonide argumentide kui ka teatud kujutiste spontaanse kõnekuse suhtes.”

Kuidas see deviis kõlaski, usaldage eksperte!?

 

Need olid Telegrami uudised möödunud nädalast.

Tule kapist välja ka sina, me kõik teame, et see on hoax!

 

Toimetasid Mariann Joonas ja Hando Tõnumaa

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt