Lapsi vaktsineerimast keeldunud Saksamaa lastearst: laste ja noorukite vaktsineerimine ei ole õigustatud!

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

28. august 2021 kell 10:03Enneolematu surve tõttu on paljud arstid-meditsiinitöötajad muudetud vaktsineerimismooloki osaks, pigistades silma kinni ametliku vaktsineerimipropaganda karjuvate vasturääkivuste osas. Pole just kuigi palju neid, kes julgeks avalikult avaldada oma isiklikku seisukohta lausvaktsineerimise suhtes (ei tahaks uskuda, et kõik meditsiinitöötajad on korraga puuga pähe saanud). Kas olete tähele pannud, et Eesti meediaski võtavad avalikult vaktsineerimise teemal sõna vaid vähesed arstid, ruupor on pidevalt peamiselt paari nn staar-perearsti ja staar-viroloogi käes.  Reitschuster.de meediaplatvorm avaldas hiljuti artikli ühest Stuttgardi arstist, kes teatas vaktsineerimiskampaania lõpetamisest oma praksises. Sellised arstid, kes vastuvoolu ujuvad, võtavad enda kanda riski, sest ka kõige väiksem kahtlemine vaktsiinides on ametlikult taunimisväärne. Baden-Württembergi liidumaa Merklingeni valla lastearst dr med Stefanie Krohne-Reichert ei pelga siiski oma arvamust avalikult jagada. Ta riskib pigem tõrjutusega, kui läheb vastuollu meditsiinieetikaga, mis tema arusaamise järgi tähendab eelkõige seda, et inimese tervist ei tohi kahjustada.

 

Stefanie Krohne-Reichert on seetõttu isegi Saksa laste- ja noortearstide liidust välja astunud, sest nad soovitavad laste vaktsineerimist ning sõnab: “Ma poleks kunagi võimalikuks pidanud, et Saksamaal hakkavad poliitikud kas siis otseselt või kaudselt vaktsineerimata inimesi vaktsineerimiseks survestama.”

Väljaanne reitschuster.de avaldas täies ulatuses tema seisukoha, mida saate nüüd tervikuna ka eesti keeles lugeda allpool.

 

Kallid vanemad!

Olen otsustanud oma praksises lapsi ja noorukeid SarsCov-2 vastu mitte vaktsineerida, kuigi Saksamaa vaktsiinikomisjon STIKO soovitab (peale nädalaid kestnud poliitilist survet) vaktsineerida 12–17-aastasi lapsi.

Mul oli väga raske sellist otsust vastu võtta, sest olen seni vaktsineerinud vastavalt STIKO soovitustele ning olen usaldanud nende pädevust ja kompetentsi.

Igasuguse ravi puhul tuleb lähtuda juhtlausest: “Eelkõige ei tohi inimese tervist kahjustada.” Seega peab olema võimalik kasu, mis saadakse meditsiiniliste meetmete kasutamise või ka vaktsineerimisega suurem kui sellega kaasnev võimalik kahju.

Rääkides nüüd vaktsineerimisest eakate seas, kellel on teatud haigused, siis nende puhul on vaktsineerimisest saadav kasu suurem kui selle riskid.

Hinnates riski ja kasu suhet, ei ole laste ja noorte puhul vaktsineerimine õigustatud.

Praeguste Covid-19 vaktsiinide puhul on tegemist uudsete vaktsiinidega, mis töötati välja vaid mõne kuuga ning millele anti pandeemilise “hädaolukorra” tõttu tingimuslik heakskiit.

Parima tahtmise juures ei näe ma sellist hädaolukorda noorte inimeste ja eriti laste puhul.

Uute vaktsiinide puhul ei kehti varasemad ranged kriteeriumid, seetõttu ei saa me midagi öelda pikaajaliste kõrvaltoimete kohta, nagu näiteks autoimmuunhaigused, vähk ja võimalikud mõjud viljakusele.

Lisaks eelnevale pole kahtlustki, et vaktsineerimine ei aita kaasa karjaimmuunsuse saavutamisele ja et vaktsineeritud võivad samuti Covid-19-sse haigestuda ning nakkust edasi anda. Seda näeme praegu kõrge vaktsineeritute määraga riikides (Iisrael, Suurbritannia, USA, Gibraltar jne), kus nakatunute arv on plahvatuslikult suurenenud.

Vaktsiinide kõrvaltoimed, eriti noortel, on märkimisväärsed ja ma ei ole kindel, kas üksikjuhtude puhul raviarst sellest ettenähtud viisil Paul Ehrlichi Instituudile ka teada annab.

Oma tööaastate jooksul lastearstina olen ma üle 25 000 vaktsiinisüsti teinud ja ainult mõnel harval korral olen ma pidanud teatama PEI-le ebatavalistest kõrvaltoimetest.

Covid-19 vaktsiinid erinevad aga tavapärastest vaktsiinidest nii kõrvaltoimete intensiivsuse kui ka sageduse ja raskusastme poolest.

“Kogu maailma” vaktsineerimise puhul (tsitaat: “Pandeemia lõpeb alles siis, kui kogu maailm on vaktsineeritud) ei ole tegemist millegi muu kui ülemaailmsete inimkatsetega, millega ma nõus ei ole, seda nii meditsiinilisest kui ka isiklikust vaatenurgast.

Lastel on viis korda suurem tõenäosus haigestuda Covid-19-sse ilma sümptomiteta ja neil tekib pärast seda pikaajaline stabiilne immuunsus. Pärast vaktsineerimist kaob kaitse suhteliselt kiiresti, steriilset immuunsust pole vaktsiinidega kunagi saavutatud.

Pärast sellist vaktsiinikomisjoni otsust, mis oli puhtalt poliitiliselt motiveeritud, on nad kaotanud minu silmis usaldusväärsuse ja vaktsineerimise nõustamisel ei lähtu ma enam nende soovitustest.

Lõpetuseks lisan veel ühe isikliku tähelepanu.

Ma poleks kunagi arvanud, et Saksamaal saab võimalikuks vaktsineerimata inimeste kaudne või otsene survestamine vaktsineerimiseks poliitikute poolt. Eriti murettekitav on asjaolu, et STIKO soovitab vaktsineerimist 12–17-aastastele (et poliitikutele vastu tulla), mis omakorda annab poliitikutele õiguse jätta mittevaktsineeritud 12–17-aastased ühiskondlikust elust välja või piirata nende osalemist; see halvendaks selliste laste olukorda veelgi, suurendades kiusamist ja tõrjutust.

Meie laste- ja noortearstide liit BVKJ (Berufsverband der Kinder- und Jugendärzte) otsustas olla laste ja noorukite vaktsineerimise poolt, seda just psühhosotsiaalsete mõjude tõttu! Need psühhosotsiaalsed mõjud (osalemine ühiskondlikus elus, koolis käimine jne) olid põhjustatud ainult poliitilistest otsustest!

Seetõttu astusin ma 31. detsembril 2021 laste- ja noortearstide liidust välja.

Vaktsineerimata inimeste diskrimineerimine on läinud liiga kaugele ja ma ei suuda seda enam taluda.

Lugupidamisega

Dr Stefanie Krohne-Reichert

 

Minnes Merklingeni lastearsti veebileheküljele saab hüpikaknalt lugeda:

Info koroona vastu vaktsineerimise kohta: minu praksises ei vaktsineerita ühtegi last eksperimentaalse mRNA vaktsiiniga, vaatamata sellele, et STIKO (Saksamaa vaktsiinikomisjon Ständige Impfkommission) seda soovitab. Lisateavet leiate rubriigist “oluline info”.

 

Allikas: reitschuster.de

 

Tõlkis: ATCG TõlkebürooKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt