Suurbritannia on otsustanud loobuda teismeliste lausvaktsineerimisest?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

20. juuli 2021 kell 8:30The Telegraph vahendas nädalavahetusel, et Suurbritannia on otsustanud mitte hakata massiliselt vaktsineerima kõiki teismelisi, vaid valmistutakse pakkuma vaktsineerimist 12–15-aastastele ning ka peatselt 18-aastaseks saavatele noortele, kes kuuluvad riskigruppi. Arvatakse, et vaktsineerimise ja immuniseerimise ühiskomitee (The Joint Committee on Vaccination and Immunisation – JCVI) on andnud ministritele soovituse mitte hakata teismelisi lausvaktsineerima enne, kui on olemas täiendavad tõendid riskide kohta.

 

Ajalehe teatel peaks alates selle nädala esmaspäevast olema saadaval vaktsiiniannused 12–15-aastastele lastele, keda peetakse Covid-19 suhtes haavatavaks või kellel on immuunsupressioon ehk pärsitud immuunsus, mis vähendab organismi kaitsevõimet haiguste vastu.

Lisaks pakutakse nüüd kõigile 17-aastastele vaktsiini ka kolme kuu jooksul enne nende 18-aastaseks saamist, vahendab The Telegraph, kelle teatel hoiab komitee kõigi laste vaktsineerimise võimalust „kaalukausil“.

Suurbritannia tervishoiuministeerium on aga kommenteerinud, et “ministrid ei ole otsustanud, kas 12–17-aastastele tuleks järjepidevalt pakkuda Covid-19 vaktsiine”.

Eile, 19. juulil lõpetati Suurbritannias enamik pandeemiapiirangutest, öeldes, et vaktsiinide kiire kasutuselevõtt on aidanud katkestada seose nakkuste ja raskete haigestumiste või surma vahel. Loe rohkem SIIT. Suurbritannias on täielikult vaktsineeritud kaks kolmandikku täiskasvanud elanikkonnast.

 

Allikas: Reuters

 

Toimetas Sander SoomaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt