Vaata siin: RK sotsiaalkomisjoni arutas laste vaktsineerimise, testimise ja vaimse tervisega seotud pöördumisi

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

8. veebruar 2022 kell 19:43Riigikogu sotsiaalkomisjonis oli täna arutelu all laste vaktsineerimine ja sellega seoses ka kaks kollektiivset pöördumist. Lisaks üldisele laste vaktsineerimise arutelule võeti luubi alla Mõttekoja terve laps terve ühiskond “Ettepanekud laste kaitsmiseks koroonakriisis” ning Rahvaalgatus.ee lehel hääli kogunud petitsioon “Laste vaimne tervis on olulisem kui nende lahterdamine vaktsineerituse alusel”. Istung toimus Teamsi vahendusel.

 

1. Laste vaktsineerimise arutelu

Kutsutud: Teadusnõukoja liige, Tartu Ülikooli peremeditsiini professor ning peremeditsiini ja rahvatervishoiu instituudi juhataja Ruth Kalda; Teadusnõukoja liige, Põhja-Eesti Regionaalhaigla infektsioonikontrolli talituse juhataja ja vanemarst dr Mait Altmets; Eesti Infektsioonhaiguste Seltsist dr Helen Mülle; Riigikantseleist Häli Tarum; Eesti Haigekassa partnersuhtluse osakonna vanemusaldusarst Kristel Kolga; Ravimiameti peadirektori asetäitja Ott Laius ning ravimiohutuse osakonna juhataja Maia UuskülaSotsiaalministeeriumist rahvatervise osakonna juhataja Heli Laarmann, tervisevaldkonna nõunikud Kersti Lea ning Katrin Idla; Haridus- ja Teadusministeeriumi kriisijuht Rain Sannik; Eesti Perearstide Seltsist Linnamõisa perearstikeskuse perearst dr Katrin Martinson; MTÜ Mõttekoda Terve Laps esindaja Anu Hermlin ning MTÜ Ühinenud Meedikud ja Teadlased esindaja Helen Lasn.

2. Mariann Joonas-Tõnumaa algatatud kollektiivse pöördumise “Laste vaimne tervis on olulisem kui nende lahterdamine vaktsineerituse alusel” arutelu

Kutsutud: kollektiivse pöördumise esindaja Mariann Joonas Tõnumaa; Riigikantseleist Häli Tarum; Eesti Haigekassa partnersuhtluse osakonna vanemusaldusarst Kristel Kolga; Haridus- ja Teadusministeeriumi kriisijuht Rain Sannik; Sotsiaalministeeriumist rahvatervise osakonna nõunik Sille Pihlak, tervisevaldkonna nõunikud Kersti Lea ning Katrin Idla.

 

Parema kvaliteetiga + subtiitritega salvestust sotsiaalkomisjoni istungist näed Riigikogu Youtube´is:

 

Allikad: lingid artikli sees

Foto: ekraanikuva

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt