Rootsi ei soovita alla 12-aastaseid lapsi koroona vastu vaktsineerida

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

27. jaanuar 2022 kell 20:35Rootsi terviseamet teatas täna, et ei soovita vaktsineerida viie- kuni 11-aastaseid lapsi koroonaviiruse vastu, vahendab ERR.

 

Rootsi terviseameti hinnangul ei kaalu laste vaktsineerimisest saadav kasu riske üles, vahendab Reuters.

“Meil praegu oleva teadmise järgi on lastel madal risk tõsiseks haigestumiseks, mistõttu ei näe me ühtki selget kasu, mida võiks nende vaktsineerimine tuua,” ütles terviseameti töötaja Britta Bjorkholm pressikonverentsil.

Ta lisas, et seda otsust võidakse uuesti arutada, kui uuringud toovad uue tulemuse või mõni koroona uus tüvi pandeemiaolukorda muudab. Riskigrupis olevad lapsed võivad juba niikuinii koroonavaktsiini saada.

Kuigi nakatunute arv püstitab Rootsis päevaseid rekordeid, ei ole tervishoiusüsteem võrreldes varasemate lainetega sama suure surve alla sattunud.

Valitsus loodab, et saab koroonapiirangud tühistada 9. veebruaril.

Rootsis on praegu kehtivate reeglite alusel lubatud korraldada siseruumides sündmusi kuni 50-le inimesele ilma koroonapassita ja kuni 500 inimesele koroonapassiga.

Restoranid, kohvikud, baarid on avatud kõigile, et ühe laudkonna suurus on maksimum 8 inimest.

Maskikohustust ei ole, maskid on soovitavad ainult täiskasvanutele ja ainult ühistranspordis (vaid tipptundide ajal).

 

Allikas: ERR, Rootsi kriisiinfo

Foto: Yan Krukov / Pexels

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt