Siim Kallas reetis Eesti? Euroopa Komisjon võib nüüd pidada meie eest läbirääkimisi WHO-ga

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

18. märts 2022 kell 8:51



Foto: Canva

4. märtsil toimus Siim Kallase juhatusel Riigikogu Euroopa Liidu asjade komisjoni koosolek, kus toimunud hääletamise käigus anti Euroopa Komisjonile volitus pidada Eesti Vabariigi eest läbirääkimisi WHO-ga. Riigikogu lehel avaldati äsja komisjoni protokoll ja jagame seda nüüd lahkelt ka oma lugejatega.

 

Euroopa Liidu asjade komisjoni istung toimus videosilla vahendusel ning komisjoni pidi ühe päevakorra punktina andma oma seisukoha Euroopa Komisjoni esitatud nõukogu otsusele, millega antakse luba alustada Euroopa Liidu nimel läbirääkimisi pandeemiaks valmisolekut ja sellele reageerimist käsitleva rahvusvahelise kokkuleppe üle ning rahvusvaheliste tervise-eeskirjade (2005) täiendavate muudatuste üle ja WHO rahastamise jätkusuutlikkuse parandamise kohta.

Ehk siis sisuliselt liiguks väga palju praegu Eestis kohapeal tehtavatest n-ö pandeemiaotsustest meie valitsuse ja Riigikogu haardeulatusest välja.

Vastu hääletasid kolm komisjoni liiget: Kalle Grünthal, Kert Kingo ja Ruuben Kaalep (kõik EKRE-st), erapooletuks jäi Raivo Tamm Isamaast. Poolt hääletasid aga Siim Kallas, Aivar Sõerd, Aivar Viidik, Annely Akkermann ja Urve Tiidus Reformierakonnast, Enn Eesmaa, Siret Kotka ja Marti Repinski Keskerakonnast ning Riina Sikkut Sotsiaaldemokraatidest.

Protokollist leiab väga “asjalikke” seiku, nagu näiteks:

Kalle Grünthal küsis, miks ei võiks käituda selle mudeli järgi, et vaatame, kuidas Euroopa Liit läbirääkimisi peab ja kui asi on hea, siis liitume.
Siim Kallas vastas, et sellist sõnastust on väga keeruline otsuseks formuleerida.
Kalle Grünthal ütles, et see on absurd.

Kalle Grünthal leidis 5. märtsil oma Facebooki seinal otsust kommenteerides, et “tagauks võimu ülevõtmiseks Eestis on avatud.”

Avaldame siinkohal ka koosoleku protokolli,  WHO-temaatika leiab päevakorra punkti nr. 5 alt:

 

 

Täpsustame siinkohal veel, et antud otsus on lõplik ja Euroopa Komisjonile WHO-ga läbirääkimiste asjus volituse andmine Riigikogu ette hääletamiseks ei jõudnudki.

 

Allikad: Riigikogu, Kalle Grünthali Facebook

Foto: Canva

 

Toimetasid Hando Tõnumaa ja Mariann Joonas

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt