Telegrami uudised (nädal 7): WHO-le alluv Eesti tähistab iseseisvust(?) ja THI teleteater

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

22. veebruar 2022 kell 16:02Foto: kollaaž / Canva.com

Möödunud nädalal vallutas peavoolumeedia Varro Vooglaid. Kuidagi muutus Eesti iseseisvuse küsitavuse üle arutlemine avalikkuse silmis suuremaks ohuks Eesti julgeolekule, kui näiteks möödunud aastane 3 reformika soolo eesotsas endise kaitseväe juhataja Ants Laaneotsaga, kes esitasid Riigikogule eelnõu, mille kohaselt võiks viia Eestis läbi rahvahääletuse selle kohta, kas Eesti peaks kuulumia Venemaa koosseisu. Mis on lubatud endisele kaitseväe juhatajale ei ole lubatud tavainimesele?

 

Teie ees on Telegrami uudised ajavahemikust 14.-20. veebruar 2022:

 

1

https://www.telegram.ee/eesti/video-9-koroonameetmete-vastane-miiting-stenbocki-maja-ees-17-02-2022

Loomulikult sai tähelepanu ka tavapärane neljapäevane meeleavaldus koroonameetmete vastu Stenbocki maja eest, kuna sealt saadeti ära Postimehe ajakirjanik. Nii politsei kui meedialiit ütlesid juhtunut kommenteerides, et „demokraatia üks oluline osa on vaba ajakirjandus“. Huvitav, kui Telegram avaldas soovi pääseda valitsuse või terviseameti pressikonverentsile, toodi vabanduseks sisuliselt, et demokraatia tingimustes on ametitel õigus ise valida, milliseid ajakirjanikke neid sündmusi kajastama lubatakse…

https://www.postimees.ee/7457318/meedialiit-ja-eesti-noorte-ajakirjanike-selts-moistavad-postimehe-ajakirjaniku-rundamise-hukka

https://www.facebook.com/photo/?fbid=316847943819327&set=a.293756666128455

Igal juhul käesoleval neljapäeval, 24. veebruaril, meeleavaldust ei toimu, sest Stenbocki maja on tühi – WHO poolt okupeeritud valitsus tähistab iseseisvust. Seda okupeeritust saab illusteerida nii, et pea kõik riigid mängivad koroonaetendust täpselt ühe pilli järgi. Aga mitte ainult.

 

2

https://www.telegram.ee/arvamus/teleteater-toomas-hendrik-ilves-teab-detailselt-kuhu-ukrainas-venemaa-runnata-plaanib

Teleteater jätkub ka välispoliitika rindel: Toomas Hendrik Ilves teab detailselt, kuhu Ukrainas Venemaa rünnata plaanib

Käpiknukuna aastaid tagasi Eestis presidenti mänginud Toomas Hendrik Ilves on taas rambivalgusse astunud ja teatas 17. veebruaril MSNBC otsesaates, et tema teab, kuhu plaanib Venemaa paari nädala jooksul Ukrainas rünnata. Ilves ütles, et Venemaa alustab alati libaoperatsiooniga, justkui teised teeks teisiti. Tuletame meelde näiteks USA Iraagi ründamist. Eesti Ekspress kirjutas kunagi Toomas Hendrik Ilvese ja CIA sidemetest. Kes teab, äkki on tegu hoopis kunagise KGB topeltagendiga, sest miks peaks ta nii täpselt teadma, kus ja kuidas Venemaa ründab? 

 

3 kobaruudis

https://www.telegram.ee/maailm/lati-leevendab-jark-jargult-oma-ule-volli-piiranguid

Läti leevendab järk-järgult oma üle-võlli piiranguid

Näiteks 1. märtsist alates saavad inimesed ilma koroonatõendita kaubanduskeskusesse minna, uskumatu!

https://www.telegram.ee/maailm/hollandis-tuhistatakse-suurem-osa-koroonapiirangutest

Hollandis tühistatakse suurem osa koroonapiirangutest

Hollandi valitsus teatas, et 25. veebruaril lõpetatakse riigis koroonapiirangud, kuigi nakatumisjuhtumeid on iga päev tuhandeid. Kõik avalikud kohad, sealhulgas kinod, restoranid ja baarid saavad uuesti täiel võimsusel tööd alustada.

https://www.telegram.ee/maailm/sveits-ja-liechtenstein-tuhistasid-praktiliselt-koik-koroonapiirangud-ka-saksamaa-lodvendab

Šveits ja Liechtenstein tühistasid praktiliselt kõik koroonapiirangud, ka Saksamaa lõdvendab

17. veebruaril tühistasid Šveitsja Liechtensteinpeaaegu kõik koroonapiirangud. Ajutiselt jääb kehtima vaid maskide kandmise nõue ühistranspordis ja tervishoiuasutustes.

Saksamaa kantsler Olaf Scholz ja liidumaade juhid leppisid kolmapäeval kokku, et riik hakkab koroonapiiranguid järk-järgult leevendama. 20. märtsil kaovad Saksamaal peaaegu kõik piirangud.

https://www.telegram.ee/maailm/austria-kaotab-koroonapiirangud-5-martsiks-kaalutakse-kohustuslikust-vaktsineerimisest-loobumist

Austria kaotab koroonapiirangud 5. märtsiks, kaalutakse kohustuslikust vaktsineerimisest loobumist

Juba 19. veebruarist võisid vaktsineerimata inimesed naasta ka restoranidesse ja mitte-esmatarbe kauplustesse, kui neid on testitud.

Piirete leevendamine süvendab ka kahtlust, kas Austria valitsus üldse viib ellu hiljuti esimesena Euroopa Liidus vastu võetud seadust, mis teeb COVID-19 vastu vaktsineerimise kohustuslikuks.

Igatahes kantsler Karl Nehammer avaldas lootust, et tervise ja teadusnõuandjad soovitaksid kohustusliku vaktsineerimise nõudest loobuda enne 15. märtsi, kui vaktsineerimatuse eest trahve määrama saab hakata.

https://www.telegram.ee/maailm/eestiga-vordse-vaktsineerituse-ja-teiste-koroonanaitajatega-tsehhi-kaotas-koroonapassi

Eestiga võrdse vaktsineerituse ja teiste koroonanäitajatega Tšehhi kaotas koroonapassi

10. veebruarist loobus koroonapassist loobunud Tšehhi, kus on vaktsineeritute protsent Eestiga võrdeline. Ka koroonasurmad ja haiglakohtade hõivatus jäävad samale tasemele.

 

Mis takistab Eesti valitsust kaotamast koroonapassi? Kas ladudes seisvad koroonavaktsiinid, mida ei soovita raisku lasta? Teatavasti telliti Eestisse kokku üle 6 miljoni vaktsiinidoosi, see teeb üle 4,5 doosi igale Eesti inimesele imikust raugani…

 

4

https://www.telegram.ee/maailm/riikide-pohiseadused-kehtetud-who-solmib-ulemaailmse-kokkuleppe-pandeemiateks-valmisolekuks

Lõpetuseks üks eriti mõrkjas pomm.

WHO sõlmib ülemaailmse kokkuleppe pandeemiateks valmisolekuks! Kas riikide põhiseadused kehtetud?

Koroonapiirangute ja -meetmete ilmselge läbikukkumine koos poliitikute mainekao ja meedias kujundatud pildiga oli ilmselt osa plaanist. WHO kasutab nüüd seda üldist tähelepanu kõrvalejuhtimist, et panna liikmesriigid alla kirjutama uuele ülemaailmsele pandeemiaks valmisoleku lepingule, mis annab põhimõtteliselt WHO-le võimu kõigis meditsiinilistes ja kliimamuutuste küsimustes.

1. detsembril 2021 jõudsid Maailma Terviseorganisatsiooni (WHO) 194 liiget konsensusele, et käivitada protsess, millega koostada ja pidada läbirääkimisi Maailma Terviseorganisatsiooni põhikirja alusel konventsiooni, lepingu või muu rahvusvahelise dokumendi üle, et tugevdada pandeemiate ennetamist, nendeks valmisolekut ja reageerimist.

Kui liikmesriigid võtavad vastu 2021. aasta detsembris esitletud uue lepingu (mis pikendab 2005. aastal sõlmitud algset lepingut), siis see tähendab, et WHO põhiseadus (artikli 9 alusel) on loodusõnnetuste või pandeemiate korral ülimuslik üksikute riikide põhiseaduse suhtes.

WHO on nüüdseks moodustanud valitsustevahelise läbirääkimisorgani, mis peab oma esimese koosoleku 1. märtsil 2022 (töömeetodite ja ajakavade kokkuleppimiseks) ja teise koosoleku 1. augustil 2022 (et arutada tööprotsessi edusamme mustandil). Seejärel esitab ta 2023. aastal toimuvale 76. Maailma Terviseassambleele eduaruande eesmärgiga võtta kava 2024. aastaks vastu.

Viimased kaks aastat on tõestanud, et kõiki riike juhitakse ühest kohast, kõik valitsused määrisid seda koroonajama pähe ja iseseisvus on illusoorne.

Seega, head iseseisvuspäeva?

 

Need olid Telegrami uudised möödunud nädalast. Tule kapist välja ka sina, me kõik teame, et see on hoax!

 

Allikad: lingid artikli sees

Foto: kollaaž / Canva

 

Toimetasid Hando Tõnumaa ja Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt