Merkel ei nõustu võrdlema NSA-d Stasiga

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

10. juuli 2013 kell 20:37 

Saksa kantsler Angela Merkel on vastu USA luuretegevuse võrdlemisele kommunistliku Ida-Saksa salapolitsei Stasi nuhkimisega, öeldes kolmapäeval avaldatud usutluses, et demokraatlike riikide luuretegevus on hädavajalik julgeoleku tagamiseks, vahendab BNS.

 

Merkel kasvas üles Ida-Saksamaal, kus Stasil oli kümnetest tuhandetest agentidest ja veel enamatest informaatoritest koosnev võrgustik, mille eesmärgiks oli teisitimõtlemise mahasurumine.

Nädalakirja Die Zeit küsimusele, kas USA riikliku julgeolekuameti NSA jälitustegevus meenutab Stasi oma, andis ta kategooriliselt eitava vastuse.

“Minu jaoks ei saa Stasit ja demokraatlike riikide luuretalituste tööd absoluutselt võrrelda,” vahendas ajakiri Merkeli sõnu. “Need on kaks täiesti erinevat asja ja sellised võrdlused üksnes pisendavad seda, mida Stasi inimestele (Ida-Saksamaal) tegi.”

Merkeli sõnul on demokraatlike riikide luuregevus on alati olnud ja on ka tulevikus kodanike julgeoleku tarvis hädavajalik. Ta lisas, et luureta riik oleks liiga haavatav.

 

Allikas: BNS

Foto: therichest.org

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt