Belgial kästi “kõik Covidi meetmed” lõpetada: mis muutub?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

6. aprill 2021 kell 9:47Foto:  Pexels / Noah Frohn (Fotol Brüsselis asuv Atomiom, mida peetakse Euroopa üheks veidramaks ehitiseks)

31. märtsil vastu võetud Brüsseli kohtu otsuse kohaselt puudub Belgia praegustel koroonaviiruse meetmetel piisav õiguslik alus. Kohus andis riigile vastava aluse esitamiseks 30 päeva. Kuid mida see tegelikult tähendab, selgitab Maïthé Chini ajalehes The Brussels Times ilmunud artiklis. 

 

Veebruari lõpus kaebas Inimõiguste Liiga (Ligue des droits humains – LDH) Belgia riigi kohtusse, olles seda meelt, et koroonaviiruse meetmeid ei rakendatud demokraatlikult. Kolmapäeval otsustas kohus Inimõiguste Liiga kasuks ja sedastas, et meetmed pole seadustega piisavalt põhjendatud.

Tähelepanuväärsele tulemusele vaatamata puudub otsusest kommentaar meetmete sisu ning efektiivsuse või ebaefektiivsuse kohta ja see konstateerib lihtsalt, et õiguslik alus pole piisav.

Praeguse seisuga tähendab see, et surve föderaalvalitsusele võtta kiiresti vastu oma “pandeemiaseadus” – mis annaks permanentse õigusliku aluse taoliste piirangute rakendamiseks pandeemia ajal – on üksnes kasvanud.

 

Mida see inimeste jaoks reaalselt tähendab?

Kas meetmed lõpetatakse nüüd ära?

Ei, meetmeid ei saa niisama lihtsalt lõpetada. Kohtunik andis föderaalvalitsusele olukorra joondeajamiseks 30 päeva.

“Kohtunik otsustas, et see polnud piisav, et siseminister (Annelies Verlinden) meetmed lihtsalt dekreediga teatavaks tegi,” ütles Flaami Raadiole pärast otsusega tutvumist põhiseaduse spetsialist Stefan Sottiaux (KU Leuveni ülikool). “Kohtunik otsustas tegelikult,

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt