Vaktsiine välja töötav tippteadlane: massvaktsineerimine võib luua kontrollimatu superviiruse!

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

16. märts 2021 kell 13:43Foto: Twitter, logicno.com

Belgia teadlane ja vaktsiiniekspert Geert Van den Bossche, kes on koordineerinud ka näiteks Ebola vaktsiini programmi ning on vaktsiinide ja vaktsineerimise valdkonnas üks maailma tippteadlasi, hoiatab oma ettekandes „Miks praeguseid Covid-19 vaktsiine ei tohi kasutada massvaktsineerimiseks epideemia ajal“ Ohio vaktsiinikonverentsil (1.-3. märtsil 2021), et koroonavaktsiinide kasutuselevõtt viiruse aktiivse leviku tingimustes tipneb suure tõenäosusega katastroofiga.

 

Vaktsineerimine aitab kaasa superviiruse tekkimisele!

Bossche ütleb, et juhul, kui vaktsineerimine toimub viiruse inkubatsiooniperioodil ehk ajal, mis kulub nakkuse saamisest esimeste haigustunnuste ilmumiseni, võib see kaasa tuua raskeid tagajärgi. Ja mis veelgi olulisem – koroonavaktsiinide kasutamine pandeemia möllamise ajal aitab kaasa viiruse kiirele muteerumisele ja sellega seoses hukutava superviiruse tekkimisele. Juba ongi tekkinud uued ja radikaalselt virulentsemad tüved.

Koroonavaktsiinid ei peata teatavasti nakkuse levikut, küll aga tekitavad paljudel inimestel suboptimaalse immuunvastuse, luues sellega immuunpõgenemise (ingl immune-escape) fenomeni. Vaktsineeritud inimesed muutuvad asümptomaatilisteks viirusekandjateks ja levitajateks.

Vaktsiini toimel tekkivate antikehade vastuvõtlikkus uute muteerunud viirusvariatsioonide suhtes on madal, kuid samal ajal võistlevad need organismis loomulikult tekkivate antikehadega. Vaktsiinist saadav potentsiaalne kasu on väike, aga samal ajal ei ole inimene kaitstud omaenda hinnalise kaasasündinud immuunsuse poolt.

 

Lühiajaline kasu toob kaasa katastroofi tulevikus

Bossche on oma ettekandes väga mures sellepärast, et miks vaktsiinide asjatundjad ja teadlased-viroloogid keskenduvad AINULT vaktsiinide lühiajalisele kasulikule mõjule ega räägi tagajärgedest pikemas perspektiivis – sellest, kuidas vaktsiin mõjutab inimese immuunsüsteemi ning inimpopulatsiooni üldiselt.

Bossche ütleb, et ta on hoiatanud ka kõiki vastutavaid tervishoiuorganisatsioone ja -asutusi, sh maailma terviseorganisatsiooni WHO, USA Haiguste Kontrolli ja Tõrje Keskust (CDC), Ameerika Ühendriikide Toidu- ja Ravimiamet (FDA), paludes neil kaaluda tema argumente ning algatada vastav arutelu.

Teadlane ütleb, et praegused üle maailma toimuvad massilised vaktsineerimiskampaaniad suruvad jõuliselt peale kogu maailma jõulist vaktsineerimist, aga rõhutab, et EI TOHI ignoreerida teistsugust teaduslikku seisukohta, et inimkond võib praegu üsna kahjutu viiruse muuta kontrollimatuks koletiseks.

Palun vaata ja mõtle kaasa:

 

Originaalvideo leiad siit.

Autori märkmed ja slideshow leiad siit.

Bossche on koostanud ka samateemalise avaliku kirja.

Kuula ka podcasti.

Foto: Twitter, logicno.com

 

Toimetas Sander Soomaa

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt