Kas pandeemiast saab endeemia? Pfizeri ärimudelis on parim klient püsiklient

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

5. aprill 2021 kell 11:29Pfizeri üks tippjuhtidest nentis, et nende Covid-19 vaktsiini hinnad võivad pandeemia järel kerkida vahendab CBS News. See aga tekitab küsimuse, kas USA föderaalvalitsuse korraldusel globaalse kriisi ohjamiseks arendatud ravim võib ühele ettevõttele tulusaks kujuneda.

 

Pfizeri tippjuhid loodavad, et pandeemia ei lõpe kunagi ja tekib endeemia, mis võimaldab igavesti teenida hiigelkasumeid. Just sellise mõttekäiguga on Pfizeri tippjuhid vahele jäänud, mis omakorda tekitab küsimuse: milleks see vaktsiin siis üldse on? Kas “pandeemia” loodi selleks, et müüa vaktsiini?

Sellise võimaluse tõi välja Briti rahvusvahelise investeerimispanga Barclays bioloogiliste ravimite turu vanemanalüütik Carter Lewis Gould. Panga korraldatud virtuaalse tervishoiukonverentsi raames viitas analüütik Pfizeri juhtide suvistele kommentaaridele ning küsis, kas ravimitootja visioon on endist viisi “kõrgemate hindade” küsimine “üleminekul pandeemiafaasist endeemiafaasi (igavene pandeemia)”, nähtub nimetatud vestluse protokollist.

“[Wall] Streetil pälvis see päris palju tähelepanu. Ja eriti just teie kommentaarid kõrgematest hindadest,” kommenteeris Gould ravimitootja sõnu. “Minu meelest joonistub siit välja üsna selge pilt, millele lisanduvad mõningased kogemused gripituruga. Aga nüüd on meil siin midagi sootuks uut. Ma loodan, et te selgitate oma mõtteviisi natuke põhjalikumalt, just selle võimaluse osas edaspidi hinnataset tõstma hakata?”

Pfizeri finantsjuht ja globaalsete tarnete eest vastutav asepresident Frank A. D’Amelio vastas seepeale, et firma näeb oma vaktsiini jaoks “hinnakujunduse perspektiivist … märkimisväärset võimalust” üleminekul “pandeemilisest situatsioonist endeemilisse situatsiooni”.

“Nii et kui te vaatate, kuidas kujundatakse praegust nõudlust ja praegust hinnataset, siis on selge, et seda ei kujunda normaalsed tu

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt