Oxfordi uuring: läbipõdenud on 13 korda paremini kaitstud kui vaktsineeritud

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

5. mai 2022 kell 15:16Foto: Marlon Rondar / Pixabay (Oxfordi ülikool)

Oxford teadlaste aprillis avaldatud uuringus jälgiti 2021. aasta juunist augustini Iisraelis 124 000 inimest. Osa katseisikuid oli viiruse juba läbi põdenud, teine ​​osa kaks korda vaktsineeritud. Selle vaatluse tulemusi võib lugeda vastutavate isikute ja “ekspertide” nagu Kaja Kallas, Tanel Kiik, Toivo Maimets, Karmen Joller, Irja Lutsar, Ruth Kalda jne puhul aluseks oma ametist ja positsioonilt tagasi astumiseks, sest nad on rahvale sõna otseses mõttes vaktsineerimise tõhususe osas valetanud.

 

Alustame uuringu järeldusega:

“Looduslikult omandatud immuunsus pakub tugevamat kaitset SARS-CoV-2 Delta variandi põhjustatud nakkuste ja sümptomaatiliste haigestumiste vastu, kui BNT162b2 kaheannuselise vaktsiini poolt saadud immuunsus.”

 

Oxford kirjeldab ametlikku uuringutulemust järgmiselt:

“SARS-CoV-2 vastu vaktsineeritutel oli 13,06 korda (95% CI, 8,08-21,11) suurem risk Delta tüve läbimurdeinfektsiooniks võrreldes vaktsineerimata ja varem nakatunud isikutega, kui esimene juhtum (nakatumine või vaktsineerimine) toimus 2021. aasta jaanuaris ja veebruaris.

Suurenenud risk oli märkimisväärne ka sümptomaatilise haigestumise puhul. Kui nakatumine toimus mis tahes ajal 2020. aasta märtsist 2021. aasta veebruarini, ilmnes loomulikul teel omandatud immuunsuse nõrgenemine, kuigi SARS-CoV-2 vastu vaktsineeritutel oli risk siiski 5,96-kordne (95% CI, 4,85–7,33) läbimurdeinfektsiooniks ja 7,13-kordne (95% CI, 5,51–9,21) suurenenud risk sümptomaatiliseks haiguseks.”

 

Kokkuvõttes leiti Oxfordi uuringus, et mRNA-ainega vaktsineeritutel oli umbes 13 korda suurem risk läbimurdeliseks nakatumiseks Delta-tüvega võrreldes läbipõdenutega. Lisaks oli vaktsineeritud isikutel uuringu ajal oluliselt rohkem haigussümptomeid.

Oxfordi uuring ei paljastanud mitte ainult vaktsineerimise piinlikku läbikukkumist. Eelkõige on tulemused näidanud, et nn koroonaskeptikute ja vaktsineerimises kahtlejate vastuväited on tänaseks osutunud tõeks. “Pandeemia” õppetund võib olla see, et väljaspool saastunud poliit- ja võimumänge, mida on etendanud Kallased-Kiiged-Jollerid-Popovid.., eksisteerib kollektiivne intelligentsus. Seda võib nimetada ka “intuitsiooniks” või õhisvälja tajumiseks, mida valdavad tundlikud ja tähelepanelikud inimesed.

 

Allikad: Clinical Infectious Diseases, alexander-wallasch.de

 

Toimetas Hando TõnumaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt