Islandil on 89% üle 12-aastastest vaktsineeritud ja nakatumine rekordkõrgusel

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

10. november 2021 kell 11:11Foto: ekranaikuvad + Canva

Kuigi meil süüdistab tervise- ja tööminister Tanel Kiik tervisekriisis 30% inimesi, kes tema arvates peaksid samuti olema vaktsineeritud, näitab mujal maailmas toimuv, et vaktsineerimine ei mängi viiruse leviku vähendamisel mitte mingit rolli. Tegelikult tundub olukord olevat isegi vastupidine, kui vaadata näiteks Iirimaad, kus ligi 90% vaktsineerimisega hõlmatusele vaatamata on haiglates rohkem koroonahaigeid kui eelmisel aastal samal ajal (ja siis veel ei vaktsineeritud).

 

Samasuguse väljakutse ees seisab Island, kus 5. novembril oli kogu pandeemia lõikes ehk 2020. ja 2021. aasta rekordiline nakatumisnäit.

Allikas: Reuters

 

Kaks süsti ei toonud Islandile karjaimmuunsust. Ometi loodetakse seal, et äkki kolmas süst tekitab immuunsuse. Tänaseks on Islandil koroonaviiruse vastu kahe süstiga vaktsineeritud 76% rahvastikust ja 89% vaktsineerimisealistest:

Allikas: Covid.is

 

Paraku vahendab Island Review, et haigusega võitlemiseks on tervisehoidu tarvis lisajõudu.

Islandil oli plaanis kõik piirangud kaotada 18. novembril, kuid on nüüd ollakse sunnitud hoopis piiranguid lisama. Islandi kriisijuhid leiavad, et “Tervishoiusüsteem on lihtsalt jõudmas olukorda, kus ei tulda toime haiglaravi vajavate inimeste arvuga. Seega pole muud võimalust kui piiranguid karmistada.” Seega on üle 16-aastastele tagasi maski kandmise ja distantsi hoidmise kohustus ning asutustele on pandud lahtiolemise ja mahupiirangud.

Oleks huvitav teada, kuidas kommenteerib Islandil toimuvat Tanel Kiik, kas seal on süüdi siis 10% inimesi või on asi siiski selles, et vaktsineerimine ei ole olukorra lahendus?

Island on ka üks väheseid riike, kelle ametlik vaktsineerimisstatistika on detailideni lahti võetud ja kõigile nähtav, võid sellega ise tutvuda siin.

 

Ka mujal Euroopas ja maailmas on olukord koroonaviirusesse nakatumisega väljumas kontrolli alt

Ei pane ilmselt imestama, et eelkõige on tegu riikidega, kelle vaktsineerimisnäidud on eeskujulikud. Kui vaadata Reutersi 2020-2021 koroonagraafikuid, siis on täna, et pea kõikides neis riikides on nakatumise määrad teinud rekordeid.

Võtame esimese näitena Taani, keda ka meil alles hiljuti taevani kiideti kui edukat eeskuju, kus on kõrge vaktsineerimine ja tänu sellele riik taas lahti. Taanis

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt