Üle 90% vaktsineeritusega Iirimaa saadab inimesed koroonalaine tõustes taas kodutööle

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

17. november 2021 kell 9:36Iirimaa teatas teisipäeval, et palub inimestel seoses koroonanakkuste hoogustumisega taas teha tööd kodust ning laiendab samal ajal oma COVID-19 vaktsineerimise tõhustusprogrammi ja tõendiskeemi, vahendab ERR.

 

Peaminister Micheal Martin tõdes telepöördumises, et riik on silmitsi järjekordse Covidi lainega ja peab viivitamatult tegutsema. “Meie nõuanne on praegu, et igaüks peaks töötama kodust, kui kohapeal viibimine just absoluutselt vajalik ei ole,” lisas ta.

Martin märkis, et Iirimaa Covidi-passide skeem, mille aluseks on vaktsineerimine või viirusest paranemine, hõlmab nüüd seaduslikult kinosid ja teatreid, samas kui baarid ja pubid peavad südaööks uksed sulgema. Ta ütles ka, et tõhustusdoosi manustamist laiendatakse kõigile kaasuvate haigustega ja kõigile üle 50-aastastele inimestele.

Martini sõnul on tänavu vaid ühel korral olnud koroonaviiruse tõttu haiglasse sattunute hulk kõrgem kui läinud nädalal.

Seda hoolimata asjaolust, et Iirimaal on üks maailma kõrgeimaid vaktsineerimismäärasid ehk täielikult poogitud on umbes 90 protsenti üle 12-aastastest.

Riik avati pärast 18 kuud väldanud lukustusmeetmeid täielikult uuesti alles 22. oktoobril.

Ametnikud registreerisid teisipäeval 4407 uut juhtumit, mis on rohkem kui eelmistel nädalatel. Samas kui umbes viie miljoni elanikuga riigis on viirusesse surnud kokku üle 5500 inimese. Samas tuleks seda arvu vaadelda ka üldise suremusega koos ning teha suurem analüüs enne põhjapanevate järelduste tegemist.

 

Vaktsineerimine vähendab haiglasse sattujate arvu? Iirimaa kogemus seda ei kinnita

Kirjutasime juba oktoobris, et Irish Medical Times´i andmetel on hoolimata ligi 90% (vaktsiiniealiste) vaktsineerimisega hõlmatusest seal haiglates pea poole rohkem koroonahaigeid kui eelmisel aastal samal ajal.

Näiteks oktoobri teisel nädalal sattus koroonaga haiglasse 229 inimest, eelmisel aastal samal ajal aga 129 inimest.

UCC (University College Cork) vaktsiinispetsialist, dr Anne Moore ütles Irish Timesile, et juhtumite arv suurenebki, kuni ei ole turule toodud vaktsiini, mis takistaks koroonaviiruse levikut, sest millist kaitset leviku vastu praegused vaktsiinid ka ei pakkunud, on see hakanud kaduma.

“Ilmselt peame lõpuks tegema kogu populatsioonile kolmanda süsti, sest me näeme tohutut kasvu positiivsete juhtumite osas,” nentis Moore.

Huvitav, millal lõpetatakse Eestis vaktsineerimata inimeste süüdistamine kõigis probleemides, kui juba ainuüksi Iirimaa näitel on selge, et vaktsineerimine ei vähenda nakatumist ega ka haiglate koormust?

 

Allikad: ERR,  Irish Medial TimesIrish Times 

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt