Katoliku kirik maksab USA-s miljoneid neljale pedofiili ohvrile

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

13. märts 2013 kell 15:07 

Katoliku kiriku Los Angelese piiskopkond nõustus maksma pedofiili ohvritele kompensatsiooniks miljoneid dollareid, vahendab Postimees.

 

Kirik maksab neljale ohvrile kokku 10 miljonit dollarit, vahendas Washington Post. Kokkulepe valuraha maksmise kohta sõlmiti neli nädalat enne seda, kui kahe mehe tsiviilhagi oleks jõudnud kohtusse. Meeste väitel said neist pedofiili ohvrid 1990ndatel, kui nad olid 12-aastased. Kaks ülejäänud juhtumit leidsid aset 1970-ndate lõpus ja 1986. aastal.

Kannatanute advokaat John Manly rääkis, et kaks venda saavad kumbki hüvitiseks 4 miljonit dollarit ja ülejäänud kaks kumbki ühe miljoni.

 

Los Angelese piiskopkonda juhtis kuni pensionile jäämiseni 2011. aastal kardinal Roger Mahony, kes praegu viibib Vatikanis uue paavsti valimisel. Tuhanded ameeriklased püüdsid varem mõjutada laste ärakasutamist varjanud kardinal Mahonyt, et ta jääks konklaavist eemale.

Hiljuti avalikuks saanud andmete järgi aitas Mahony end pedofiilias süüdi tunnistanud preestril Michael Bakeril vältida õigusmõistmist kohtus ja nimetas ta uuesti preestriks. Pärast seda jätkas Baker laste seksuaalset ahistamist. Preester mõisteti süüdi ja saadeti vangi aastal 2007, ta vabanes 2011. aastal.

Mahony on tunnistanud, et tegi Bakeri tagasinimetamisel tõsise vea. Samas ei võtnud ta omaks süüdistusi pedofiilia varjamises, sest California seaduste järgi polnud preestrid enne 1997. aastat kohustatud pedofiiliakahtlustest ametivõimudele teatama.

 

Fotol on endine preester Michael Baker (paremal) kohtuistungil 2007. aastal.

 

Allikad: Postimees, David Icke’i veebisait, Press TV

Foto: Press TV

 

Toimetas Õnne Puhk

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt