Pedofiiliaskandaal Suurbritannias laieneb: politsei uurib seoseid parlamendisaadikutega

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

19. veebruar 2013 kell 17:32 

BBC telekuulsuse Jimmy Savile’iga seotud pedofiiliaskandaal toodi avalikkuse ette 2012. aastal – politsei sõnul on tegemist koletisega, kes on aastakümnete jooksul seksuaalselt ahistanud sadu lapsi, muu hulgas ka satanistliku riituse käigus. Kuid selle loo uurimine laiendab süüaluste ringi veelgi, hõlmates kahtlustatavatena ka parlamendi liikmeid.

 

Samal ajal süüdistatakse politseid selles, et aastakümnete jooksul keelduti tunnistajate ütlustest hoolimata Jimmy Savile’i vastu uurimist avamast.

Savile oli väga populaarse, riigi rahastatud BBC telesaate juht, kellel oli Inglismaal peaaegu et legendi staatus – ta sai kuningannalt isegi rüütlitiitli. Kõigi nende aastate jooksul süüdistati meediakuulsust paljudel juhtudel seksuaalses ahistamises ning tema kaastöötajad olid sellest teadlikud. Hoolimata mitmest politseiuurimisest ei esitatud pedofiilile, kes tihti hooples oma sidemetega politseijõududes, kordagi süüdistust. Ta suri kuulsusena 2011. aastal 84 aasta vanuses.

 

Ründas lapsi 60 aasta jooksul

Pärast Savile’i surma avaldati dokumentaalsarjas mehe tõeline loomus ning sellest ajast saadik on ligi 450 tema ohvrit vanuses 8–47 eluaastat tunnistusega lagedale tulnud. Ekspertide sõnul võib ohvreid olla rohkemgi. Peale Savile’i surma avasid politseijõud lõpuks ometi uurimise, mille tulemusena tunnistati, et mees oli seotud tohutu hulga kiskjalike seksuaalse ärakasutamise juhtudega 60-aastase perioodi jooksul. Pea 75% tema ohvritest olid tüdrukud.

Koletislikke rünnakuid oma ohvrite vastu tegi ta BBC hoonetes ja haiglates, mille toetuskampaaniatega Savile seotud oli, ning muudes kohtades, kus tal oli hea ligipääs oma kaitsetutele ohvritele. Politseiametnik Peter Spindler ütles uurimistulemust kommenteerides, et kuigi Savile’ile ei saa enam esitada süüdistust, soovitakse vähemasti ohvritele sõna anda, et nad teaksid, et neid on kuulatud ja kuritegusid tõsiselt võetud. Tähtis on šokeerivast juhtumist õppida, et edaspidi selliseid asju ära hoida.

 

Politsei ei hakanud kaebusi uurima

Väga häirivad on ka tunnistused, milles osa Savile’i ohvreid kirjeldab enda ärakasutamist satanistliku riituse käigus, mis võis tõenäoliselt koondada ka teisi Ühendkuningriikides elavaid prominentseid isikuid. Üks sellise riituse ohver tunnistas oma terapeudile dr Valerie Sinason’ile endaga toimunust juba kaks aastakümmet tagasi. Ohver kirjeldas Savile’i ringi olulise liikmena, kuid mitte juhina. Teine ohver, kes dr Sinason’ile sarnast lugu kirjeldas, nimetas Savile’i „tseremooniameistriks“. Mõlemad ohvrid võtsid ühendust ka politseiga, kuid võimud ei reageerinud mitte mingil moel.

Küsimus, mis vaevab nii britte kui ka juhtumi uurijaid üle maailma, on see, kuidas Savile pääses süüdistusest, võttes arvesse ohvrite tohutut hulka, ülipikka ajaperioodi ning süüdistuste põhjal avatud uurimist. Politseijuhtidele avaldatakse selle juhtumiga seoses tugevat survet ning paljud neist on ka avalikult vabandanud, kuid siiski oodatakse neilt selgitust. Peaminister David Cameron on öelnud, et see tekitab paljude institutsioonide, eriti BBC kohta, tõsiseid küsimusi – eelkõige tekib küsimus, kuidas ta nii kaua puhta nahaga pääses. Cameron ütleb, et kõige olulisem on praegu see, et politseiuurimine jätkuks.

 

Hooples heade suhetega politseis

Surrey politseiraporti kohaselt hooples Savile sageli oma heade suhetega politsei tippametnikega ning sellega, kuidas tema vastu algatatud uurimised suletakse.

Ei ole üllatav, et selle skandaali ilmsikstulekul on inimesed hakanud huvi tundma, kui laia ulatusega probleem tegelikult on. Kas Savile oli isoleeritud koletis, kes pääses mingi juhuse tõttu õigusemõistmisest või on selle loo taga midagi enamat? Scotland Yardi ametnikud teatasid eelmisel nädalal, et neil on vihjeid pedofiilide grupi kohta, kellel on sidemeid parlamendiga ning kes olevat kuritarvitanud valitsuse hoolekandel olevaid lapsi 1980. aastatel.

Briti parlamendisaadiku Tom Watsoni sõnul tuleks välja otsida ja uuesti läbi vaadata tõendite kaust, mis koguti 1990. aastatel Peter Rightoni – endise sotsiaaltöö instituudi (National Institute for Social Work) loengupidaja ning lastebüroo (National Children’s Bureau) konsultandi – süüdi mõistmiseks, eeldades, et see veel alles on. Watsoni arvates peaks see materjal sisaldama ainest laia pedofiilide ringi kohta Briti kõrgeima võimu tasandil.

Huvitav on ka fakt, et Briti kirjanik ja uurija David Icke on Jimmy Savile´i väärtegudest laste suhtes rääkinud juba aastakümneid, kuid valdav osa inimesi lihtsalt naeris ta välja.

 

Allikad: The New American, Infowars, Express, Independent, Telegraph, Davidicke.com

 

Toimetas Katrin Suik

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt