Põhja-Korea plaanib uut tuumakatsetust?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

8. aprill 2013 kell 9:45 

Põhja-Korea valmistub tõenäoliselt neljandaks tuumakatsetuseks, teatas esmaspäeval Lõuna-Korea meedia viidates julgeolekuallikatele. Julgeolekuametnike sõnul on viimasel ajal märgata liikumist piirkonnas, kus viimane katsetus läbi viidi, vahendas esmaspäeva hommikul BNS. Pärastlõunaks oli Lõuna-Korea meedia oma avalduse juba tagasi võtnud ja väitis, et ametlikel andmetel Põhja-Korea uut tuumakatsetust siiski ette ei valmista.

 

Lõuna-Korea ühinemisminister Ryoo Kihl-jae kinnitas alguses, et tuumakatsetuse ettevalmistamise kohta “on tõepoolest märgid”. Minister keeldus siiski üksikasju täpsustamast viidates luureandmete salastatusele. Lõuna-Korea võimuesindajad oletasid pühapäeval, et Põhja-Korea viib sel nädalal läbi ka raketikatsetuse.

 

Hiljem teatas Lõuna-Korea ajakirjanduse varasemaid teateid eitades, et pole täheldanud uusi märke Lõuna-Korea ettevalmistustest võimalikuks neljandaks tuumakatsetuseks. “Põhja-Korea Punggye-ri katsepolügoonil on täheldatud aktiivsust, kuid see tundub olema tavapärane tegevus,” ütles Lõuna-Korea kaitseministeeriumi esindaja Kim Min-Seok esmaspäeval.

Lõuna-Korea ühinemisministeeriumi hinnangul ei ole märke, et uus katsetus võidaks korraldada lähiajal.

Välisminister Urmas Paet rõhutas möödunud reedel, et Põhja- Korea režiim peab lõpetama provokatiivse käitumise ja ähvardused, mis võivad viia reaalse konfliktini.

“Põhja- Korea on läinud oma agressiivses retoorikas ning provokatiivses käitumises liiga kaugele. Loodud on foon võimalusele, et pisemgi vahejuhtum võib viia reaalse konflikti tekkimiseni, mis omakorda tooks kaasa ulatuslikke tagajärgi,” ütles Paet välisministeeriumi pressiesindaja teatel.

 

Allikas: BNS

Loe lisaks: Guardian

Foto: The Atlantic Cities

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt