Põhja-Korea ähvardas USA-d raketirünnakuga

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

26. märts 2013 kell 12:56 

Põhja-Korea teatas teisipäeval, et on pannud oma “strateegilised” raketiväed lahinguvalmidusse rünnakuks USA mandriosale, Hawaii saartele, Guami saarele ja Lõuna-Koreale, vahendas Põhja-Korea meediat BNS.

 

“Kõik suurtükiväed, sealhulgas strateegiliste rakettide ja suure tegevusraadiusega suurtükiüksused, seatakse A-kategooria lahinguvalmidusse,” teatas Korea Rahvaarmee väejuhatus avalduses.

USA kaitseminister Chuck Hagel teatas 15. märtsil, et Ühendriigid suurendavad vastuseks ähvardusele peaaegu poole võrra Alaskal paiknevate püüdurrakettide arvu ning kinnitas plaani suurendada Jaapani raketikaitsesüsteeme.

Hoolimata edukast kaugmaaraketi stardist mullu detsembris on enamik eksperte seisukohal, et Põhja-Korea on veel aastate kaugusel tõelise mandritevahelise ballistilise raketi väljatöötamisest. Põhja-Korea keskmaarakettide tegevusraadiusest jäävad välja ka Hawaii ja Guam, küll aga on nende raadiuses USA baasid Lõuna-Koreas ja Jaapanis.

Põhja-Korea ähvardused on saanud juba igapäevaseks nähtuseks pärast seda kui ÜRO karmistas sanktsioone ning USA ja Lõuna-Korea sõlmisid eelmisel nädalal uue lepingu, mis sätestab sõjalise reaktsiooni Põhja-Korea provokatsioonidele.

 

Allikad: BNS, Guardian

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt