Hiina ja Venemaa kutsuvad Korea poolsaare pingeid lahendama

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

31. märts 2013 kell 19:34 

Hiina kutsus reedel tegema ühiseid ponnistusi, et maandada pingeid Korea poolsaarel, kus USA ja Põhja-Korea vastasseis on viimastel päevadel teravnenud, vahendas BNS. Venemaa välisminister Sergei Lavrov sõnas reedel, et nemad suhtuvad negatiivselt mõlema poole olukorra pingestamiseks astutud sammudesse.

“Me kutsume kõiki asjassepuutuvaid osapooli tegema ühiseid jõupingutusi selle pingelise olukorra lahendamiseks,” ütles välisministeeriumi pressiesindaja Hong Lei korralisel pressikonverentsil Pekingis. Hiina on Põhja-Korea ainus oluline liitlane.”Rahu ja stabiilsus Korea poolsaarel ja Kagu-Aasias teenib ühiseid huve,” lisas ta.

USA strateegilised pommitajad lendasid neljapäeval Missouri osariigist Lõuna-Koreasse ja tagasi, demonstreerides ühisõppuste käigus täppisrünnaku võimekust. Seejärel andis Põhja-Korea juht Kim Jong-un reedel käsu panna strateegilised raketid stardivalmis rünnakuks USA baasidele Lõuna-Koreas ja Vaikse ookeani piirkonnas.

Peking on esinenud korduvalt sarnaste üleskutsetega alates veebruarist, kui Põhja-Korea tegi kolmanda tuumakatse, mis ajendas ÜRO Julgeolekunõukogu toetama riigile kehtestatud sanktsioonide karmistamist.

USA kaitseminister Chuck Hagel ütles varem, et Pyongyangi sõjakad ähvardused Washingtoni ei hirmuta ning on valmis “mis tahes olukorraks”.

 

Venemaa võtab Korea poolsaare olukorra kohta seisukoha konkreetsete sammude, mitte sõjakate avalduse põhjal, ütles Vene välisminister Sergei Lavrov reedel.

“Me suhtume põhimõtteliselt negatiivselt emma-kumma poole astutud sammudesse, mis pingeid ühel või teisel moel teravdavad. Me hindame olukorda kindlasti konkreetsete sammude põhjal, mida osapooled astuda võivad, mitte nende sõjakate avalduste põhjal, mida muide ei ole teinud vaid Pyongyang. Alles pärast seda formuleerime oma seisukoha,” ütles Lavrov pressikonverentsil, mille ta andis pärast kohtumist oma Ukraina kolleegi Leonid Kožaraga.

Ta lisas, et Venemaa on pingutanud selle nimel, et jätkuksid kuuepoolsed läbirääkimised Põhja-Korea tuumarelvaprobleemi võimalikult kiireks lahendamiseks.

 

Allikad: BNS, Press TV

 

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt