Politico: kliimamuutustega toimetulek pole enam EL-i prioriteet

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

1. juuli 2024 kell 8:20Veebiväljaande Politico käsutuses olevatest dokumentidest selgub, et globaalsest soojenemisest tingitud ohtude ennetamine jääb järgmiste aastate jooksul Brüsselis tagaplaanile ja kliimamuutustega toimetulek pole enam Euroopa Liidu (EL) juhtide jaoks prioriteet.

 

ERR vahendab, et jutt käib 2024.-2029. aasta strateegilisest tegevuskavast. Kui varem oli kliimamuutustega kohanemine seal veel ilusti kirjas, siis 21. juunil avaldatud plaanis seda enam sellisel otsesel kujul ei leidu.

Varem kutsusid erakonnad EL-i üles valmistuma globaalseks soojenemiseks ja sellest tulenevateks ohtudeks. Hispaania kliimaminister Teresa Ribera, kellest võib saada ka järgmine EL-i kliimatsaar, ütles veel mais Politicole, et kliimamuutustega toimetulek oleks üks tema peamisi prioriteete, kui ta peaks Brüsselis saama rohelise poliitikaga seotud ametikoha.

Ribera büroo keeldus kavas tehtud viimaseid muudatusi kommenteerimast. Kommentaare muutuste kohta ei tahtnud anda ka diplomaadid ja riikide esindajad, kellega Politico ühendust võttis.

Üks EL-i diplomaat ütles, et varasem rida globaalse soojenemise tagajärgedeks valmistumise kohta on asendatud viidetega kogu tekstis, eelkõige laiaulatusliku üleskutsega tugevdada EL-i vastupanuvõimet, valmisolekut ja reageerimisvõimet. Selle eesmärk oleks kaitsta EL-i kodanikke erinevate kriiside vastu, nagu loodusõnnetused ja tervisega seotud hädaolukorrad.

 

Loe pikemalt: ERR, Politico

 

Edastas Ksenia KaskKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt