Meteoroloogiaprofessor: teaduses pole kliimahädaolukorda, kliimapoliitika on propaganda

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

8. aprill 2024 kell 19:07



Pilt: Canva

“Kui saaksime vabaneda 60 protsendist CO₂-st, oleksime kõik surnud,” selgitab MIT meteoroloogia emeriitprofessor Richard Lindzen elutähtsa süsihappegaasi paradoksi. Atmosfääriteadlane juhib tähelepanu sellele, et kui rääkida kliimast, siis teaduses ja poliitikas räägitakse vahel samadest asjadest, kuid harva samas keeles. Artikkel on lühendatud kujul tõlgitud väljaandest The Epoch Times.

 

Aasta on 2024 pKr. Kogu maailm on kliimahädaolukorras veendunud. Kogu maailm? Ei, aina suurenev arv teadlasi astub vastu kliimanarratiivile ja on allkirjastanud maailma kliimadeklaratsiooni, sealhulgas Nobeli preemia laureaadid, professorid ja teadlased paljudelt erialadelt, insenerid, ettevõtjad jt spetsialistid. Selles kuulutavad nad avalikult: “Kliimahädaolukorda pole.”

 

Teaduses pole kliimahädaolukorda

Igaühel neist on oma põhjused, miks nad jagavad seda ajavaimust põhimõtteliselt erinevat arvamust – üldjoontes kinnitatakse, et kliima pole enam teaduse, vaid võimu ja raha küsimus.

Maineka Massachusettsi Tehnoloogiainstituudi (MIT) emeriitprofessor Richard Lindzen selgitas ajalehele The Epoch Times, et kliimamuutuste nimetamine eksistentsiaalseks ohuks on propaganda – ja et triljonid eurod ei pruugi kliimat muuta, küll aga sellega kaasnev hirmutekitaja.

Meteoroloogiaprofessor selgitas, et väide, et temperatuuri tõus on Maale “eksistentsiaalne oht”, on “puhtalt poliitiline avaldus”. Isegi IPCC (Valitsustevaheline Kliimamuutuste Nõukogu) ei väida eksistentsiaalse ohu olemasolu.

Selle asemel viitab valitsustevaheline kliimamuutuste teadlastele ja kliimaaktivistidele, kes räägivad eksistentsiaalsest ohust – samas kui komisjon ise ei ole seda väidet kunagi esitanud.

„Kliimahädaolukorra” väljakuulutamise tõuge puudutab seetõttu vähem teadust ning rohkem raha ja võimu. “Peab poliitikutelt küsima, kas see on psühhoosi vorm,” jätkas Lindzen. “Võib-olla on see neuroos. Kuid ma arvan, et poliitilise võimu ligitõmme ei ole midagi, mida normaalsed inimesed vastupandamatuks peavad.

Meetmed ignoreerivad oletatavat ohtu täielikult

Isegi kui võimulolijad usuksid, et kliimast tuleneb põhimõtteline oht, ei oleks nende meetmetel sellise ohu leevendamiseks mingit mõtet, ütles Lindzen.

Kui arvate, et CO₂ on kurja juur ja meid ähvardab eksistentsiaalne oht, siis on nullheite meede vale poliitika. Kõik asjad, mida sel nimel tehakse, on naeruväärsed. Vaadake, kuidas CO₂ käitub. Oleme siiani kulutanud triljoneid j

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt