Saksa politseiliidu juht sõjaolukorra kuritarvitamisest: inimkaubanduse uks on avatud

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

18. märts 2022 kell 10:18Foto: erakogu

Saksa Föderaalse Politseiliidu (DpolG) esimehe Heiko Teggatzi hinnangul on sõjapõgenike vastuvõtmise varjus käimas koordineeritud ümberasustamisprogramm: “Inimkaubanduse uks ja värav on avatud ja näib, et valitsus ei taha mingit piirikontrolli,” püüab ta ärgitada valitsust olukorrale reageerima. Teggazile meenutab kogu olukord 90ndate alguse Jugoslaavia sõda, kui ta ise Saksa-Tšehhi piiril põgenikke abistamas käis.

 

Värskes intervjuus selgitab Heiko Teggatz, et sõda käib praegu keset Euroopat ja sajad tuhanded inimesed põgenevad Euroopa sees. Küsimusele, kas valitsustele on teada näiteks kui palju on Ukrainas ja Poolas kolmandate riikide kodanikke, kes saavad nüüd hõlpsasti ka Lääne-Euroopasse siseneda, vastas Teggatz, et hinnanguliselt kuni 25 000 kolmandate riikide kodanikke segunevad nüüd põgenikevoogudega. Sama muret väljendas ta ka Föderaalse Politseiliidu Facebooki lehel.

Teggatz räägib, et hetkel on väga lihtne kuritarvitada sõjaolukorda ning seega on luugid inimkaubandusele ja inimsmugeldajate jõukudele avatud.

“Töö seal piiril ei ole lihtne. Saabuvate erirongide rohked inimsaatused sajavad kolleegidele peale. Üks saab sellega paremini hakkama kui teine. Võib tunduda, et üks saab sellega hakkama, teine ​​lihtsalt mitte. Föderaalpolitseis peame alati tegelema traumajärgsete sündroomidega, mis ilmnevad alles aastaid hiljem. See kõik on tõesti suur katastroof.”

“Mulle isiklikult meenutab see ka Jugoslaavia sõda 1990. aastate alguses. Olin ise seal Saksa-Tšehhi piiril. Ja seal oli meil sama nähtus. Jugoslaavia põgenikud olid naised ja lapsed ja vanad mehed. Ma näen praegu paralleeli selle konfliktiga Ukrainas. Ukrainlased ise on tegelikult naised ja lapsed ja vanurid või põdurad mehed. Need, kes võitlevad oma iseseisvuse eest, on jäänud kodumaale. Varem tegid sama horvaadid, serblased ja kosovolased. Ja s

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt