Fox News: USA tunnistab, et aitab rahastada Ukraina biolaboreid (ERR kajastab sama)

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

11. märts 2022 kell 10:54Kuigi Lääne meedia on siiani nimetanud kuuldusi Ukrainas olevatest biolaboritest Venemaa propagandaks (sama tegi alles möödunud nädalal näiteks “Pealtnägija“), siis nüüd on USA ise tunnistanud, et Ukrainas sellised laborid on ning lisaks kardab USA, et need ohtlikud laborid võivad sattuda venelaste kätte.

See on korralik komöödia ja infosõda steroididel ning sellest kahtlemata piisab, et jätkata globalistide pastakast väljaimetud sõda maailmamajanduse kokkukukutamiseks.

Täna hommikul kirjutas ka ERR, et ÜRO julgeolekunõukogu tuleb Venemaa kutsel kokku, põhjus – rahvatervise laborid ja võimalikud keemiarelvad Ukrainas. Järgnevalt vaatame aga, kuidas see teater rullus lahti Fox Newsis.

 

USA peavoolumeedia teletäht ja uudisteankur Tucker Carlson (Fox News) avaldas eile video, kus me näeme Ameerika Ühendriikide poliitikaküsimuste aseminister Victoria Nulandi tunnistamas Ukraina biolaborite olemasolu.

 

“Kui oleksite vaid mõned päevad tagasi meile öelnud, et Bideni administratsioon rahastab Ukrainas salajasi biolaboreid, poleks me teid uskunud,” ütleb Carlson.

Selgub, et Bideni administratsioon mitte ainult ei rahastanud neid salajasi biolaboreid Ukrainas, vaid et nad ei suutnud kindlustada nende laborite surmavat sisu enne Venemaa sissetungi, mille toimumisest nad olid teadlikud, ja invasiooni, mida nad ise aitasid julgustada.

Mõne tunni jooksul pärast Venemaa sissetungi avaldasid USA Today ja sealt omakorda praktiliselt kogu lääne meedia ümberlükkamise kõigile neile hulludele, kes Ukraina salajastest biolaboritest räägivad.

USA Today faktikontroll: Valeväide: Väidetavad Biolaborid Ukrainas on seotud Venemaa desinformatsioonikampaaniaga:

“Venemaa teeb koostööd Hiinaga, et veelgi võimendada valeväidet USA laborite kohta Ukrainas.”

Selline on olnud Lääne meedia ametlik narratiiv Ukraina sõja algusest alates.

Kuid üleeile tunnistas USA senati välissuhete komitee istungil täiesti vastupidist kunagine Iraagi sõja propageerija Victoria Nuland, kes on nüüd Joe Bideni administratsioonis vastutav aseriigisekretär ja tegeleb otseselt Ukraina teemadega. Nuland on lähedalt seotud olnud Ukrainaga juba alates 2014. aasta riigipöördest.

Senaator Marco Rubio küsis Nulandilt:

“Kas Ukrainal on keemilisi või bioloogilisi relvasid?”

Victoria Nuland:

“Ukrainal on bioloogilised uurimisrajatised, mille osas me oleme tegelikult praegu üsna mures, sest Vene väed võivad püüda saada nende üle kontrolli. Seega töötame koos ukrainlastega selle nimel, kuidas nad saaksid takistada nende uurimismaterjalide sattumist Vene vägede kätte, kui nad peaksid lähenema.”

 

Seega Nuland tunnistas, et Ukrainas on bioloogiliste uuringute rajatised ehk salajased biolaborid, mille kohta enne väideti, et Ukrainal neid kindlasti pole.

Selgub, et on küll. Ja lisaks sellele on kõik nendes laborites tehtav nii ohtlik ja hirmutav, et Nuland on “üsna mures, et nendes biolaborites olevad niinimetatud uurimismaterjalid võivad sattuda Vene vägede kätte”.

 

Victoria Nuland kinnitas komitee avalikul kuulamisel vande all, et Venemaa desinformatsioon, mille kohta nad on meile päevi rääkinud, et see on vale ja vandenõuteooria ning hull ja ebamoraalne uskuda, on tegelikult õige ja täiesti tõsi.

Selliseid asju ei kuule Washingtonis iga päev.

 

Siit tekib väga palju uusi küsimusi:

Mida nad nendes salajastes Ukraina biolaborites täpselt teevad?

Ukraina on Euroopa vaeseim riik. Vaevalt on see biomeditsiiniliste uuringute kasvulava. Eeldame, et need ei olnud farmaatsialaborid, mis tõenäoliselt ei töötaks välja uusi leukeemiaravimeid. Victoria Nulandi vastuse põhjal eeldaksime, et sellel uurimistööl on sõjaline rakendus ja nad töötasid biorelvade kallal.

 

Miks USA rahastab midagi sellist Ukrainas ja miks ei kindlustatud nende biolaborite sisu enne venelaste saabumist, kuigi nad teadsid, et nad seda teevad?

Ja miks siis valetada Ameerika ja maailma avalikkusele selle kõige kohta?

Kui nendes laborites leiduvad “muret tekitavad uurimismaterjalid kuidagi välja pääseksid”, siis milline oleks nende mõju Ukrainale ja seejärel muule maailmale?

Kuidas saame valmistuda selle tagajärgedeks, selle asja pärast, mille osas Nuland muret tunneb?

 

Kuid Marco Rubio neid küsimusi ei esitanud, selle asemel muutis ta teemat ja ütles meile veel kord, et Vladimir Putin on halb.

Marco Rubio:

“Kui Ukrainas toimub bioloogilise või keemiarelva intsident või rünnak, kas teil on 100% kahtlust, et selle taga on venelased?”

Victoria Nuland:

“Minu meelest pole kahtlust, senaator, ja on klassikaline Vene tehnika süüdistada teist meest selles, mida nad ise teha kavatsevad.”

 

Mida te siis räägite, Victoria Nuland? Kui rahastasite näiteks Ukrainas salajasi biolaboreid, kuid tahtsite seda fakti varjata inimeste eest, kes selle kinni maksavad ja kelle nimel te seda tegite, siis võite selle kohta valetada, väites, et venelased valetasid selle kohta.  Teisisõnu võite korraldada desinformatsioonikampaania, väites, et teine ​​mees korraldas desinformatsioonikampaania. Kas see on see, mida te räägite, Victoria Nuland?

 

Järgmiseks vaatame, mida rääkis pühapäeval Venemaa kaitseministeeriumi pressiesindaja.

Me peame seda tegema, sest tahame teada, mis toimub, kuna inimesed, kes meid esindavad ja meie valitsust juhivad, valetavad meile ega vabanda selle pärast.  Seega tuleb oma meelt veidi avada ja vähemalt hinnata, mida teised räägivad.

See on Venemaa väide:

“Sõjalise erioperatsiooni käigus paljastati faktid võtmerežiimist, mis koristas USA kaitseministeeriumi rahastatud Ukrainas väljatöötamisel oleva sõjalise bioloogilise programmi jälgi.”

See võis olla vandenõuteooriate juur, mille kohta faktikontroll meile väitis, et tegemist on Venemaa desinformatsiooniga.

Venelased väidavad, et Ukrainas töötatakse välja sõjalisi bioloogilisi programme, mida rahastab USA kaitseministeerium.

Eraldi ütles Venemaa välisministeeriumi pressiesindaja, et ukrainlased töötavad surmavate patogeenide, sealhulgas katku ja siberi katku kallal.

Kas see on tõsi?

Ilmselgelt ei võtaks me seda Venemaa sõna kunagi tõena. Kuid me ei pea Venemaa sõna tõe pähe võtma. USA kaitseministeeriumil on veebisait, mis sisaldab seda meediaklippi bioloogilise uurimiskeskuse avamise kohta Ukrainas 2010. aastal.

“USA senaator Dick Lugar kiitis ajutise keskse referentlabori avamist sel nädalal Ukrainas Odessas, teatades, mis on oluline bioterroristide kasutatavate ohtlike patogeenide uurimisel. Siberi katku uurimiseks kasutatakse kolmanda taseme bioohutuse laborit, sh ka Amaria ja Q-palavik, aga ka teisi ohtlikke patogeene.”

USA riikliku teaduste akadeemia (US National Academy of Science) avaldas aastal 2011 aruande, milles selgitati ka, et Odessa labor “vastutab eriti ohtlike bioloogiliste patogeenide tuvastamise eest”.

Seega, USA rahastab surmavate patogeenide loomist, et saaks neid uurida ja vältida inimeste nakatumist nendega.

 

Tucker Carlson lisab, et USA saatkonnal Ukrainas on veebileht, mis sisaldab ka linke teabelehtedele, mis käsitlevad Ameerika toetust bioloogilistele uuringutele Ukrainas. Kuid kõik need lingid ei tööta enam. See on imelik. See on meie valitsus. Meie maksame selle eest uuesti. Nad on seal meie nimel, Ameerika kodanike nimel, aga me ei saa enam nende veebilehte lugeda. Kuidas see täpselt töötab? Neil pole õigust meile valetada. Õnneks näitavad veebilehe arhiiv ja teabelehed kaitseministeeriumi rahastamist Ukraina laboritele. Nii et see näib olevat tõend. See ei ole Venemaa desinformatsioon. See on täiesti reaalne. Vabandust, USA Today, Ameerika ajaleht, see on tõsi. Soovi korral saate seda internetist otsida. Nende tõenditega silmitsi seistes Pentagon valetab selle kohta endiselt ja tegelikult kordavad nad samu uskumatult rumalaid ja nüüdseks põhjalikult diskrediteeritud valesid, mida faktikontrollijad on juba nädalaid rääkinud.

 

Pentagoni pressiesindaja John Kirby ütles üleeile:

“Venemaa süüdistused on absurdsed, naeruväärsed. See on klassikaline Vene propaganda. Ja ma ei pööraks teie asemel sellele vähimatki tähelepanu.”

“Me ei arenda Ukrainas bioloogilisi ega keemiarelvi!”

 

Ka USA kaitseministeerium teatas FOX NEWSile, et

“nad ei oma ega opereeri Ukrainas bioloogilisi laboreid”.

“Asekantsler Nuland viitas oma ütlustes Ukraina diagnostika- ja biokaitselaboritele, mis ei ole bioloogiliste relvade rajatised…”

Aga mis neil vahet on?

“…need institutsioonid võitlevad bioloogiliste ohtudega kogu riigis.”

 

Nii et millal te lõpetate valetamise ja meile ütlemise, mis siin toimub ja miks te ei ütle meile täpsemalt, miks te neid materjale ei turvanud? Nii et jah, me rahastame Ukrainas salajasi biolaboreid, kuid need on diagnostika- ja biokaitselaborid, mis võitlevad bioloogiliste ohtudega.

Ok, kui need on puhtalt kaitselaborid, siis miks oli Victoria Nuland nii mures, et venelased saaksid nendest rajatistest pärit materjalid kätte?

 

Hiina välisministeerium kutsub relvainspektoreid üles neid Ukraina rajatisi kohe vaatama:

“Viimase kahe aastakümne jooksul on USA blokeerinud bioloogiliste relvade konventsiooni kontrollirežiimi kehtestamist ja keeldunud aktsepteerimast bioloogiliste rajatiste kontrollimist oma piirides ja väljaspool. See samm on veelgi süvendanud rahvusvahelise üldsuse muret. Nõuame veel kord, et USA annaks täieliku selgituse oma biomilitariseerimistegevuse kohta oma piirides ja väljaspool ning nõustuks mitmepoolse kontrolliga.”

 

Tucker Carlson ütles lõpetuseks:

Jah, me panime Venemaa ja Hiina propaganda ekraanile. Me panime ekraanile ka USA valitsuse propaganda ja erinevus seisneb selles, et eeldame, et välisriikide valitsused meile valetavad. Me ei ole globalistid. Me usume ühte riiki. See on see riik, USA. Me ei eelda, et meie valitsus meile valetab ja me ei nõustu sellega.

Kuid asume Hiina valitsuse äsja öeldu sisu juurde ja me ei nõustu Hiina valitsusega kunagi milleski, kuid antud juhul on neil õiglane seisukoht.

Nüüd teame, et ohtlikud bioloogilised ained, nimetage neid relvadeks või mitte, on täiesti ebaolulised, sest neid saab kasutada relvadena.

Kas relv on relv? Mitte siis, kui sa vutti jahid. Kui olete relvavõitluses, on see nii. See on naeruväärne semantiline arutelu.

Ohtlikud bioloogilised ained jäävad tänu Bideni administratsioonile kaootilises sõjatsoonis turvamata.

Ühel hetkel peame teadma, kuidas see juhtus, kes need otsused tegi, meil on õigus teada ja loodame, et keegi Kongressist, ilmselt mitte Marco Rubio, vaid keegi teine ​​selgitab selle välja.

Seniks aga palvetame, et kuskil USA valitsuses oleks täiskasvanud inimene, kes hoolib piisavalt, et see olukord kohe kontrolli alla saada.

 

ERR: ÜRO julgeolekunõukogu tuleb Venemaa kutsel kokku

Diplomaatide sõnul kutsus Venemaa julgeolekunõukogu kokku, et arutada Moskva väiteid, et USA töötab Ukrainas välja keemiarelvi, vahendas Reuters. Venemaa pole oma väidetele tõendeid esitanud.

USA tõrjub väiteid keemiarelva kasutamise kohta Ukrainas. Valge Maja pressiesindaja Jen Psaki hinnangul võib Venemaa luua selliste väidetega alust ise keemia- või bioloogiliste relvade kasutamiseks Ukrainas. Psaki omakorda ei esitanud enda väidete kohta mingeid tõendeid.

“Nüüd, kui Venemaa on esitanud neid valeväiteid ja Hiina on seda propagandat justkui toetanud, peaksime kõik olema ettevaatlikud selles suhtes, et Venemaa võib kasutada Ukrainas keemia- või bioloogilisi relvi või võib luua nn vale lipu operatsiooni, milles neid kasutatakse,” ütles Psaki.

Varem kolmapäeval väitis Venemaa kaitseministeerium, et Ukraina relvajõud on transportinud Zolotživisse umbes 80 tonni ammoniaaki.

Teisipäeval ütles USA asevälisminister Victoria Nuland kongressis, et USA aitab Ukraina võimudel kaitsta bioloogiliste uuringute rajatisi nende võimaliku hõivamise eest Vene vägede poolt.

 

ERR: WHO soovitas Ukrainal oma terviselaborites patogeenid hävitada

Nagu paljudes riikides on ka Ukrainas rahvatervise laborid, milles uuritakse, kuidas maandada nii inimesi kui ka loomi mõjutavate ohtlike haiguste riski. Ukraina laborid on saanud toetust USA-lt, Euroopa Liidult ja Maailma Terviseorganisatsioonilt (WHO).

Biojulgeolekuekspertide sõnul on Venemaa sõjaväelaste sissetung Ukrainasse ja sealsete linnade pommitamine suurendanud haigusi põhjustavate patogeenide laborist välja pääsemise ohtu, kui mõni neist rajatistest peaks kahjustada saama.

Reuters uuris WHO-lt organisatsiooni töö kohta Ukraina laborites nii enne kui ka Venemaa invasiooni ajal. Organisatsioon selgitas, et on teinud Ukraina rahvatervise laboritega mitu aastat koostööd, et edendada nende ohutust, mis võimaldaks vältida kogemata või tahtlikult patogeenide rahva sekka jõudmist.

“Osana sellest tööst on WHO tungivalt soovitanud Ukraina tervishoiuministeeriumil ja teistel vastutavatel asutustel hävitada kõrge riskiga patogeenid, et vältida igasuguseid võimalikke lekkeid,” märkis WHO.

Organisatsioon ei täpsustanud, millal ta sellise soovituse on teinud. Samuti ei selgitanud WHO, milliseid patogeene või toksiine Ukraina laborites on.

WHO ei vastanud ka Reutersi küsimusele, kas Ukraina on soovitusi täitnud.

Ukraina laborite võimekus on kasvava infosõja keskmes. Kolmapäeval kordas Venemaa välisministeeriumi pressiesindaja Maria Zahharova juba varasemat väidet, et USA-l on Ukrainas biorelva laboratoorium.

Zahharova sõnul on Vene väed Ukrainas leidnud dokumendid, mis näitavad hädakatset kustutada tõendeid sõjaliste bioloogiliste programmide kohta, hävitades laboriproove. Reuters pole seda väidet sõltumatult kontrollida suutnud.

“Ukraina rangelt eitab sellist väidet,” vastas Ukraina presidendi pressiesindaja Zahharova väitele.

USA valitsuse pressiesindajad on samuti Zahharova süüdistusi eitanud, öeldes, et Venemaa võib kasutada neid väiteid ettekäändena enda keemia- või bioloogilise relva kasutamiseks.

WHO teade Reutersile biorelvadele ei viidanud. Organisatsioon lisas, et kutsub kõiki osapooli üles tegema koostööd, et ohutult hävitada igasugused patogeenid, millega nad kokku puutuvad. WHO sõnul on organisatsioon valmis aitama seda teha.

 

Mis edasi?

Eks teatrietenduse järgmised vaatused näitavad. Nagu alguses juba ütlesin, on praegu käimas infosõda steroididel. Näiteks äsja teatas Facebook, et lubab osas riikides Ukraina sõjaga seotud vihakõnet Vene sõjaväelaste ja ametnike vastu, teatas Reuters. Facebook plaanib lubada seda ka Eestis.

Seni aga ei tohi sekundikski pöörata tähelepanu kõrvale koroona”pandeemia” järgmistelt vaatustelt, sest WHO on haaramas aina enam kontrolli – digitaalse kontrollühiskonna ja tervisediktatuuri kinnistamine käib täistuuridel.

 

Allikad: Fox News, ERR, lingid artikli sees

Foto: ekraanikuva

 

Toimetas Hando TõnumaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt