Roheline linn: Saksamaal Göttingenis haljendavad kõikjal kanepitaimed

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

23. juuli 2013 kell 13:15Saksamaal Göttingeni linnakeses lõid kõikjal haljendama kanepitaimed pärast seda, kui grupi A Few Autonomous Flower Children aktivistid puistasid tuhandeid seemneid linnas laiali. Rühmituse toetajad külvasid juunis mitu kilogrammi kanepiseemneid üle terve ülikoolilinna, protesteerides enda sõnul sel viisil Saksamaa uimastiseaduse vastu, mille järgi kanep on kõige kurja juur.

 

Sel nädalal on linnavalitsuse ja politsei meelehärmiks kõikjal linnas tärganud tubli hulk kanepitaimi – veebilehtedel on jäädvustatud hulgaliselt fotosid kanepitaimedest kasvamas avalikes parkides, eraldusaladel, aedades ja aknakastides – ja isegi otse politseijaoskonna ees.

Politsei on püüdnud ebaseaduslikku haljastust välja juurida, kuid suurem osa neist tärkas alles eelmisel nädalal. Politsei pressiesindaja ütles, et seni on eemaldatud 70 taime – kaasa arvatud need, mis ilutsesid jaoskonna ees. Ta lisas: “Kõik, mis paistab välja nagu kanep, juuritakse välja.“

Pressiesindaja kinnitas, et politseinikud on kanepitaimede eemaldamiseks valmis, lisades, et nad on saanud korralduse olla valvsad ja hävitada iga taim, mida nad näevad.

A Few Autonomous Flower Childreni esindaja aga ütles: “Me ei saa seda kasulikku ja kaunist taime isegi vaadata, sest selle kasvatamine on Saksamaal absoluutselt keelatud,“ lisades, et inimesed panustasid sellesse aktsiooni palju.

Kohalik elanik Marcus Baum kinnitab, et kanepitaimed tärkavad igal pool. “Need, mis olid politseijaoskonna ees, eemaldati väga kiirelt, aga kanep võrsub jõudsasti ka parkides ja aedades ning kanepitaimi võib näha kasvamas isegi aknakastides,“ ütles ta.

 

kanep 5

 

Allikas: Daily Mail

Fotod: Daily Mail / Stian Alexander

 

Toimetas Meeli Seermaa

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt