Inglismaa loobus vaktsiinipassidest: me ei pea asju tegema sellepärast, et teised teevad

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

13. september 2021 kell 12:05Inglismaa terviseminister Sajid Javid teatas, et nad tühistavad nn koroonapassid ehk vaktsiinipassid ning Inglismaa ööklubides ja suurtele üritustele pääsemiseks need kasutusse ei lähe, vahendab BBC.

 

Kehtinud meetmete kohaselt pidid inimesed klubidesse ja muudesse rahvarohketesse kohtadesse pääsemiseks esitama tõendid – olgu selleks siis topeltvaktsineerimist, negatiivne Covid-testi või positiivset PCR-testi/läbipõdemist tõendav dokument.

Sajid Javid ütles BBC -le “et vaid tegutsemise eesmärgil ei tasuks meedet vastu võtta. Mul on hea meel öelda, et me ei lähe sellega edasi.”

Inglismaa öötööstuse liit (Night Time Industries Association) oli teatanud, et vaktsiinipassi plaanid oleksid võinud meelelahutustööstust tõsiselt halvata ja viia ööklubid diskrimineerimisjuhtumiteni. Tööstusorganisatsioon tervitas pühapäevast teadet lootusega, et ettevõtted saavad nüüd kindlalt planeerida ja hakata sektorit üles ehitama.

Muusikaasutuste ühing (The Music Venue Trust), mille eesmärk on kaitsta rohujuuretasandil loodud kohti, ütles samuti, et on rõõmus vaktsiinipassi projekti peatamise üle, nimetades neid “problemaatilisteks”. Lisaks meelelahutustööstusele olid koroonapasside ideele vastu ka konservatiivid ja liberaaldemokraadid.

Sajid Javid: “Me ei peaks tegema asju lihtsalt tegemise rõõmu pärast või sellepärast, et teised seda teevad. Mulle pole kunagi meeldinud mõte öelda inimestele, et peate oma pabereid näitama, et teha seda, mis on lihtsalt igapäevane tegevus. Oleme seda korralikult kaalunud ja kuigi me peaksime seda võimaliku varuna reservis hoidma, on mul hea meel tõdeda, et me ei kavatse vaktsiinipassi plaaniga edasi minna.”

Šotimaa kavandab Inglismaast erinevat lähenemist ja nõuab oktoobrist üle 18-aastastelt ööklubidesse ja suurüritustele sisenemisel vaktsiinipasside ette näitamist.

Walesi ministrid otsustavad vaktsiinipasside üle järgmisel nädalal. Põhja-Iirimaal vaktsiinipasside kehtestamist plaanis ei ole.

 

Allikad: BBC, ERR

Fotod: members.parliament.uk

 

Toimetas Hando Tõnumaa

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt