Fischer jõudis pooleteise aastaga lamemaalastele järele

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

6. september 2021 kell 13:03Möödunud nädala Eesti Ekspress avaldas intervjuu valitsust nõustava teadlase Krista Fischeriga, milles matemaatik tõdeb seda, mida teadlased, keda nimetatakse lamemaalasteks ja vandenõuteoreetikuteks, ütlesid juba koroonakriisi alguses: massvaktsineerimine ei lõpeta “pandeemiat”. “Arvasime, et kui vaktsineeritus saavutab teatud taseme, pole enam suuremat probleemi. Kahjuks on elu näidanud muud,” avastas Krista Fischer.

 

Fischer on väidetavalt teadlane, aga ta pole kogu koroonakriisi algusest saadik olnud võimeline aru saama, et 99,99% rahvast on terve ning positiivne test ei tähenda, et inimene on haige või nakatunud. Selle asemel modelleerib ta mudeleid ja stsenaariume (loe: tegeleb ennustustega) ning mingil põhjusel makstakse talle selle eest riigi poolt ka palka.

Ma pean veel kord toonitama, et ennustamine, mudelid ja stsenaariumid ei ole teadus, vaid pseudoteadus ning seda sõna kõige otsesemas tähenduses! Teadus aga tähendab midagi sootuks muud. Teadus on see, kui püstitatakse hüpotees ning hakatakse tegema kontrollkatseid, et näha, milline oletus on õige.

Toon lihtsa näite: vastutavad isikud seadsid hüpoteesi, et maskide kandmine aitab takistada viiruse levikut. Sellele järgnesid põhiseadusega vastuolus olevad inimkatsed ning massidele suruti ette hingamist takistavad orjamaskid. Tulemuseks oli see, et “viiruse levik” (positiivsete testide arv) tõusus hüppeliselt ning seda kinnitab ametlik statistika. Kui koroonakriis oleks kuidagimoodi seotud teaduse või meditsiiniga, siis oleksid vastutavad isikud öelnud, et näete, maskidest polnud kasu, pigem kahju, palun ärge kandke neid enam. Aga nii ei tehtud.

Sama kehtib ka kõikide teiste piirangute ja nõuete kohta, mida koroonaajal on rakendatud: puuduvad teaduslikud tõestused, et riikide sulgemine, äritegevuse piiramine, desovahend, koroonapass või vaktsiin aitaks viiruse leviku vastu, aga nn teadlased raiuvad seda jama meile hommikust õhtuni. Kui teadus eirab teaduslikku meetodit, siis on tegemist religiooniga!

Üllataval kombel on ka Krista Fischer nüüd (poolteist aastat pärast koroona algust) avastanud, et vaktsiinist polegi kasu, kuid nagu korralikule pseudoteadlasele kohane, ütleb ta selle peale, et vaja on veel rohkem vaktsineerida.

Kallis Krista, ütlen uhke lamemaalaste esindajana, et ka lisavaktsineerimine ei lõpeta teie “pandeemiat”. See pandeemia lõppeb ära siis, kui lõpetatakse testimine. Millal see teile kohale jõuab?

Ekspressis avaldatud lugu sisaldab ka Krista enda pillatud tõepommi, mis võtab kogu maailmas toimuva ideaalselt kokku. Nimelt uuris Ekspress irooniliselt, kas lamemaalastele on võimalik selgeks teha, et Maa on ümmargune.

Sellele vastas religioosset pseudoteadust viljelev teadlane nii:

“Kõige veendunumatele ei ole võimalik.

Isaac Asimovi “Asumis“ sooviti ka, et inimestele jõuaks kohale teaduspõhine maailmavaade. Selleks osteti ära preestrid ja teadus tehti religiooniks.”

Tubli, Krista! Aitäh, et tunnistasid üles selle, mis tänapäeval maailmas toimub.

 

Hando Tõnumaa

 

Foto: kollaaž / CanvaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt