Soome terviseameti peaarst: oleme arutanud, et 2 süsti saanud võiksid end paremaks kaitseks koroonaga nakatada

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

6. oktoober 2021 kell 17:17Foto: Mårten Lampén / Yle, ekraanikuvad

Iltalehti avaldas eile videointervjuu Soome terviseameti (THL) ülemarsti Hanna Nohynekiga, kes kommenteeris koroonakriitikute väiteid. Muuhulgas ütles ta, et ka kaks doosi saanud täiesti terved inimesed võivad koroonasse raskelt haigestuda (kuigi enamasti nii ei juhtu), riskirühma kuuluvad inimesed saavad vaktsiinilt madalama kaitse kui terved vaktsineeritud ning mainis, et THL-is on mõeldud võimaluse peale soovitada 2 süsti saanutele end meelega koroonaga nakatada, et saada tugevamat kaitset.

 

Viimase idee pakkus välja Taani epidemioloog Lone Simonsen väljaandele Science antud intervjuus, öeldes, et kahe doosiga vaktsineeritud võiksid lasta end veel parema immuunsuse saavutamiseks koroonaga nakatada. See võiks toimida n-ö kolmanda vaktsiinidoosina.

Nohynek ütles, et selle peale on mõeldud, aga seda ei saa veel praegu soovitada. Kuigi väidetakse, et kaks doosi aitavad ära hoida raskelt haigestumist, ei saa Nohyneki väitel siiski kahe vaktsiinidoosi peale täielikult lootma jääda.

Nimelt on võimalik, et raskelt haigestuvad ka need, kes on saanud kaks vaktsiinidoosi või kes on haiguse läbi põdenud ja saanud ühe vaktsiinidoosi. Nohyneki väitel pole paraku ette teada, kes on need, kes haigestuvad raskelt ka pärast teist vaktsiinidoosi – see on loterii.

 

Läbipõdemise eelist vaktsineerimise ees kinnitavad Eesti arstid

Kuressaare haigla ravijuht dr Edward Laane kirjutas kirjuti Saarte Hääles: “Oleme kahjuks väga raske olukorra ees, kus kevadel vaktsineeritud inimesed haigestuvad ka praegu. Samas inimesed, kes on läbi põdenud, on immuunsed.”

Lääne-Tallinna Keskhaigla juhatuse esimees, endine terviseameti kriisiabi hädaolukorra meditsiinijuht ja üks üleriigilise vaktsineerimiskampaania peamisi nägusid, dr Arkadi Popov tunnistas eile õhtul ETV saates “UV faktor”, et Covid-19 läbipõdemisest saadud immuunsus on lõpetatud vaktsineerimiskuurist saadud immuunsuse suhtes ülimuslik.

Kainestavaid andmeid leiab ka Tartu Ülikooli koroonastatistika lehelt (kogu koroonaaja nägemiseks vali “kõik andmed”). Sealt nähtub, et alla 50 aastased inimesed praktiliselt üldse (väheste eranditega) haiglasse ei jõuagi, koroonasse suremisest rääkimata.

Rääkimata sellest, et ligi 80% eestlastest on antikehad. Miks siis riik ikka veel survestab vaktsineerima?

 

Allikad: Iltalehti, Eestinen, lingid artikli sees

Foto: Mårten Lampén / Yle, ekraanikuvad

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt