Just praegu Okeaanias: pole vaktsineeritud? Siis lennata ei saa.

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

12. oktoober 2021 kell 9:51Mitmed lennufirmad Okeaanias ja Kagu-Aasias on asunud võtma selgeid seisukohti vaktsineerimise osas – kui oled 18 aastat või vanem, siis vaktsineerimata reisijaid lennukisse ei lubata, vahendab Trip.ee.

 

Kõigepealt teatas sellisest poliitikast Austraalia lennufirma Qantas, mille juht Alan Joyce kinnitas hiljuti ka üle, et rahvusvahelistel lendudel saab vaktsineerimistõend kohustuslikuks, kunas iganes Austraalia oma piirid avab. Qantas ergutab vaktsineerimist, pakkudes oma püsikliendiprogrammi vaktsineeritud liikmetele kas 1000 lennumiili, 15 staatuspunkti või Qantase ja Jetstari lendudel 20 AUD suuruse allahindluse.

Qantasega samasuguse seisukoha on võtnud Malaisia AirAsia ja Air New Zealand. AirAsia Malysia teatas, et alates 6. oktoobrist on nii Malaisia siselendudel kui rahvusvahelistel lendudel kõigil täiskasvanud inimestel vaktsineerimistõend kohustuslik. Vaktsineerimata või lõpetamata vaktsineerimisega alla 18 aastased reisijad lubatakse lennukisse ainult koos lõpetatud vaktsineerimisega vanema või saatjaga.

Lisaks tegi AirAsia reisijatele kohustuslikuks lennule registreerimise AirAsia Super App kaudu, mis vähendab füüsilisi kontakte.

Air New Zealand hakkab rahvusvahelistel lendudel vaktsineerimispassi nõudma alates 1. veebruarist 2022. Alternatiiviks on esitada tõend, et meditsiinilistel põhjustel pole vaktsineerimine näidustatud.

Lennufirmade põhjendused taoliste nõuete kehtestamiseks on üsna sarnased – nad soovivad kaitsta oma reisijate tervist ja pakkuda reisijatele meelerahu, et kõik lennukis viibijad kasutavad nendega sarnaseid ohutusmeetmeid.

Ilmselt ei ole lennufirmad kursis, et üle 80% vaktsineeritusega Singapur teeb nakatumisrekordeid? Või et koroonaviiruse läbipõdemine annab vaktsineerimisest parema ja pikaajalisema kaitse?

Euroopa lennufirmad seni taolisi nõudeid kehtestanud pole…

 

Allikas: Trip.ee, lingid artikli sees

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt