Telegrami uudised nädal 39: laste vaktsineerimine, enesetapud ja koroona-kaardimajakese värin

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

4. oktoober 2021 kell 20:37Ja siin on Telegrami uudised ajast 27. september kuni 3. oktoober 2021. Eelmisel nädalal olid Telegrami Eesti uudiste keskmes laste vaktsineerima mõjutamine ning kurb tõdemus, et koroonaaeg toob juurde noorte enesetappe. Maailmas toimuv aga näitab aina enam, et koroonapettuse kaardimajake hakkab kokku kukkuma.

 

PS. “Telegrami uudised” on heaks vahendiks olla meil ilmuvaga kursis ka neile, kel pole mahti igapäevaselt artikleid lugeda.

 

1
https://www.telegram.ee/toit-ja-tervis/ravimiamet-tunnistab-lastele-suunatud-vaktsineerimiskampaaniate-puhul-seaduse-rikkumist-aga-vaarteomenetlusi-ei-algata
Ravimiamet tunnistab küll, et lapsi telefonide ja muu nänniga vaktsineerima meelitamine on seadusevastane, aga väärteomenetlust ei algata.

Vaktsiinikahjustusega Laste Vanemate Ühing saatis 30. augustil Ravimiametile taotluse algatada ravimireklaami järelevalvemenetlus seoses C0VID-19 vaktsineerimiskampaaniatega.

27. septembril saadud vastuses tunnistab Ravimiamet, et C0VID-19 vaktsineerimiskampaaniatega, kus pakuti hüvesid ja meeneid, rikuti seadust ning selline kampaania ei tohiks olla suunatud lastele, ent ei pea otstarbekaks väärteomenetluse alustamist.

Sama vastuse sai ka SAPTK oma 26. augustil saadetud väärteoteatele.

Millistele kriteeriumitele tuginedes on mobiiltelefonide, tahvelarvutite, burgerite ja muu sellise loosimisega paljude laste ja noorte vaktsineerima meelitamine vähetähtis väärteo algatamiseks, see ravimiameti vastusest ei ilmne.

2
https://www.telegram.ee/eesti/2021-esimese-2-kuuga-proovis-end-tappa-sama-palju-lapsi-kui-terve-2020-aasta-jooksul
Koroonapiirangute aeg on eriti rängalt mõjunud laste vaimsele tervisele:
2021 esimese 2 kuuga proovis end tappa sama palju lapsi kui terve 2020 aasta jooksul

Eesti Päevaleht avaldas raputava artikli “Tänavu on proovinud endalt elu võtta mitu korda rohkem lapsi kui mullu“, kus tuuakse välja, et selle aasta esimese kahe kuuga proovis endalt elu võtta sama palju lapsi kui terve eelmise aasta jooksul.

Kümned koroonakriisiaegsed küsitlused on näidanud, et pooled 15–24-aastased eestimaalased on tundnud end kriisi ajal depressiivselt ja probleem on veel nooremategi hulgas.

Eelmisel aastal tegid laste enesetapud musta rekordi: endalt võttis elu kümme alla 17-aastast last. Üle-eelmisel aastal oli see arv neli ja on varemgi sinna suurusjärku jäänud.
Kas me mängime oma laste tervisega edasi?

 

3
https://www.telegram.ee/eesti/teadlased-kutsuvad-ules-vaktsineerimissurvet-lopetama
Osa Eesti teadlasi kutsub tungivalt üles vaktsineerimissurvet lõpetama

27. septembril kohvikus Komeet ajakirjanikele esinenud teadurid Alar Aab ja Sirje Rüütel Boudinot ning vabakutseline koroonauurija Kaari Saarma tõdesid ühiselt, et enamiku laste vaktsineerimine pole otstarbekas, kuna karjaimmuunsust pole oodata ning praegu ühiskonnas toimuv vaktsineerimissurve annab oodatule vastupidise tulemuse.

 

4
https://www.telegram.ee/eesti/tu-uuring-822-100-eestlasel-on-antikehad-milleks-see-vaktsineerimissurve-ja-piirangud
Tekib küsimus, milleks üldse vaktsineerimissurve ja piirangud, kui uuringute järgi on üle 800 000 eestimaalasel antikehad olemas, nagu tõestas Tartu Ülikooli värske uuring.

Tartu Ülikooli juhitava seireuuringu värsked tulemused näitavad, et koroonaviirusega on nakatunud ligi üks protsent Eesti täisealistest elanikest. Samas on koroonaviirusevastased antikehad tekkinud kas vaktsineerimise või haiguse läbipõdemise teel ligi 80%-l täisealistest.

Telegram tuletas meelde, et Martin Kadai, endine terviseameti erakorralise meditsiini osakonna juhataja, ütles pool aastat tagasi “Terevisioonis“: “Kui on saavutatud 50 protsendi inimeste vaktsineeritus või see, et nad on läbipõdenud, sellest hetkest saame rääkida püsivast piirangutest loobumisest.”

Intervjuu toimumise ajal, märtsi lõpus oli antikehadega inimesi Eestis 20 ja 30 protsendi vahel. Nüüd on neid juba ligi 80% ja täielikult ehk kahe doosiga vaktsineerituid 52% elanikkonnast.

Kuhu jääb piirangutest loobumine?

Samas intervjuus ütles Kadai ka seda, et Iisraeli-sarnast süsteemi, kus vaktsineeritud teatud tõendi alusel saavad suuremaid vabadusi nautida, ta ei poolda. “Ma loodan, et ma ei näe Eesti ühiskonda sellises düstoopias. See on see, mida nn lamemaalased räägivad kui ühte vandenõud. Aga kui vandenõu saab reaalsuseks, siis ta ei ole enam vandenõu. Ma väga loodan, et Eesti sellises ühiskonnas ei avasta ennast.”

Aga ometi elame me praegu just sellises düstoopias – ilma vaktsiinipassita ei pääse teatrisse ega restorani ning probleeme on nii tööl kui ka koolis.

Loodame, et Kadai, kes alustas hiljuti tööd Õiguskantsleri böroos, leiab ka nüüd endas julgust pool aastat tagasi väljaöeldut korrata.

 

5
https://www.telegram.ee/eesti/telegrami-podcast-56-ettevotja-opetab-kuidas-vaktsiinipassi-mitte-kusida-kulas-gert-gorsanov
Ettevõtja Gert Goršanov õpetas Telegrami podcastis, kuidas vaktsiinipassi mitte küsida

Telegramil käis külas raskejõustiklane ja ettevõtja Gert Goršanov, kes peab Tartus omanimelist jõusaali Corsa Gym. Mees on loobunud oma ettevõttes koroonapassi küsimisest, kuna leiab, et terve inimene ei pea oma terve olemist tõestama ning trenni tulevad inimesed ikka siis kui nad on terved.

 

6
https://www.telegram.ee/maailm/vaatamata-95-vaktsineerimismaarale-on-harvardi-ulikoolis-ulatuslik-covidi-puhang
Suur koroonapuhang Harvardi ülikoolis

Eelmisel nädalal selgus, et kuigi näiteks Harvardi ülikoolis on 95% inimestest vaktsineeritud, tabas kooli suur koroonapuhang ning nooremate kursuste tudengid sunniti koju jääma.
“Kas Harvard tunnistab seega kaudselt, et vaktsiini tõhusus on vähenenud kuni täieliku ebaefektiivsuseni?” küsib Zero Hedge.

Hoolimata kõigist lubadustest “normaalsuse taastumise” kohta, kui ainult kõik oleksid vaktsineeritud (mida nad antud juhul on), näib, et 2021. aastal eliitkõrgkoolis õppimine ei erine 2020 aastast mitte mingil moel.

See on taas järjekordne hea näide sellest, kuidas inimesed on küll kohustatud end korduvalt vaktsineerima, kuid lisaks vaktsiinikahjustuse riskile, puudub neil ka kaitse koroonaviiruse vastu.

 

7
https://www.telegram.ee/teadus-ja-tulevik/video-inimtekkelised-patogeenid-ja-biorelvad-tegelikkus-voi-muut
Teadlane selgitab: kas inimtekkelised patogeenid ja biorelvad on tegelikkus või müüt?

Ajaloolistes lugudes on oma tõetera, sest vaenlase pihta kõdunevate laipade loopimine oli kindlasti tõhus rünnakuviis, aga kas haigused tekkisid patogeenidest või seetõttu, et kõik lagunevad produktid on mürgised?

Tänapäeval mõeldakse biorelvade all geneetiliselt muundatud või inimtekkelisi patogeene, mida on aidanud massidesse viia erinevad seiklusromaanid, filmid ja videomängud. Aga kas nende relvade kohta on ka tõendeid või ohustavad meid hoopis hirm ja valeinformatsioon?

Vaata Telegramis eestikeelsete subtiitritega Projekt Immanueli videot, kus tunnustatud mikrobioloog Stafan Lanka need teemad lahti seletab.

Need olid Telegrami uudised möödunud nädalast. Tule kapist välja ka sina, me kõik teame, et see on hoax!

 

Allikad: lingid teksti ja artiklite sees

Videomontaaž: Telegram

Foto: Canva

 

Toimetasid Sander Soomaa ja Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt