Šveits ja Liechtenstein tühistasid praktiliselt kõik koroonapiirangud, ka Saksamaa lõdvendab

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

17. veebruar 2022 kell 17:42Täna südaööst tühistasid Šveits ja Liechtenstein peaaegu kõik koroonapiirangud, teatasid riigid kolmapäeval, kuna omikroni tüvest tingitud nakkuste hüppeline tõus ei käi tervishoiusüsteemile üle jõu. Pärast muudatusi, mis lõpetavad ligi kaks aastat kestnud avaliku elu piirangud, jääb ajutiselt kehtima vaid maskide kandmise nõue ühistranspordis ja tervishoiuasutustes.

 

“Valgus paistab silmapiiril,” ütles president Ignazio Cassis Bernis pressikonverentsil, kuigi lisas, et valitsus on vajadusel valmis piiranguid uuesti kehtestama.

“Viirus on olemas. Me õpime viirusega elama,” ütles ta. Positiivse tulemuse saanud inimeste kohustuslik viiepäevane isoleerimine kehtib veel märtsi lõpuni. Kuid poed, restoranid ja kultuuriasutused on vabalt ligipääsetavad, teavitas valitsus.

Ametnikud märgivad, et enam kui 90% Šveitsi 8,6 miljonilisest elanikkonnast on saanud viiruse eest kaitse, olles kas COVID-19-st paranenud või vaktsineeritud.

Hoolimata kümnetest tuhandetest uutest nakatumistest, millest iga päev teatatakse, on tervishoiusüsteem hästi vastu pidanud ja intensiivraviosakondade täituvus on vähenenud.

“Äge faas on möödas,” ütles tervishoiuminister Alain Berset, kuid lisas, et Šveits säilitab vaktsineerimisvõimekuse, et ohtu maandada.

Ka Saksamaa kantsler Olaf Scholz ja liidumaade juhid leppisid kolmapäeval kokku, et riik hakkab koroonapiiranguid järk-järgult leevendama. 20. märtsil kaovad Saksamaal peaaegu kõik piirangud, vahendab ERR.

 

Allikad: lingid artikli sees

Foto: Canva

 

Toimetas Hando Tõnumaa

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt