Piiranguid kaotavates naaberriikides on koroona-suremus Eestiga sarnane või suurem

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

9. veebruar 2022 kell 12:23Fotod: Our World in Data ekraanikuvad

Kui Eesti valitsus ja teadusnõukoda räägivad koroonameetmete leevendamisega viivitades sellest, et nendes teistes riikides on vaktsineeritus suurem, siis tasuks meelde tuletada, et piiranguid on seni põhjendatud siiski haiglate ülekoormuse ja koroonasurmade vältimisega.

 

Võtame võrdlusesse meie lähinaabrid, kes on hakanud koroonapiiranguid leevendama või need üldse ära kaotanud: Leedu, Soome, Taani, Norra ja Rootsi.

Vaatame kõigepealt seda kurikuulsat vaktsineerituse taset. Jah, eestlased ei armasta vaktsineerimist:

Nüüd aga vaatame positiivseid teste (siin tasub silmas pidada, et osad riigid, näiteks Rootsi, Eestis ikka veel levinud masstestimist enam ei rakenda):

Ka koroonasurmade osas ei ole Eesti esirinnas. Kõige rohkem surmajuhtumeid miljoni elaniku kohta on Leedus; Rootsi, Taani ja Soome on umbes Eesti tasemel ja Norras on see arv palju madalam:

 

Ka haiglaravi osas ei trooni Eesti edetabeli tipus.

 

Kui arvestada seda, et kõikides nendest teistes võrdlusalustes riikides on vaktsineerituse tase kõrgem kui Eestis, siis näeme, et see ei tähenda, et neil oleks vähem positiivseid juhtumeid, haiglaravi vajajaid ja surmasid.

Seega, äkki oleks aeg ka Eestis kõik piirangud maha võtta?

 

Allikas: Our World in Data

Fotod: ekraanikuvad

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt