Norras kaotati koroonapiirangud, ka lennufirmad loobusid maskinõudest

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

13. veebruar 2022 kell 11:58Kõik Norra lennufirmad otsustasid tänasest kaotada lendudel maskikandmise kohustuse, vahendab ERR. Eilsest naasis vanasse normaalsusesse kogu Norra – kehtivuse kaotasid enamus koroonapiiranguid.

 

Alates 13. veebruarist kaotatud nõue puudutab riigisiseseid või Skandinaavia lendusid, mujale lennates jääb maskikohustus kehtima, vahendas tv2.no.

Norra odavlennufirma Norwegiani kommunikatsioonijuht Esben Tuman ütles, et lennufirmad on kogu aeg olnud seisukohal, et maskinõue peaks kehtima nii vähe aega kui võimalik ja nii kaua kui see on vajalik.

12. veebruaril kaotati Norras enamus koroonapiiranguid, sh maskid ja sotsiaalse distantseerumise nõuded. Testimas soovitatakse edaspidi käia vaid sümptomitega täiskasvanutel. Positiivse testi korral seni kehtinud isolatsiooninõue asendati soovitusega 4 päeva kodus viibida. Haigetel lastel soovitatakse kodus olla, kuid on lubatud minna lasteaeda ja kooli, kui palavikust on möödas 24 tundi.

Ka välismaalased saavad Norrasse siseneda ilma vaktsiinipassita või testimiseta.

Peaminister Jonas Gahr Støre sõnul on omikron leebem kui eelnevad koroonatüved ning kuigi nakatumiste arv tõuseb, ei ole koormus haiglatele suurenenud.

 

Allikad: ERR, Life in Norway, Forbes

Foto: Canva

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt