Austria kaotab koroonapiirangud 5. märtsiks, kaalutakse kohustuslikust vaktsineerimisest loobumist

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

18. veebruar 2022 kell 9:02Austria kaotab 5. märtsiks enamiku allesjäänud COVID-19 piirangutest, sealhulgas tühistab baaride ja restoranide varasema kesköö sulgemise ning lubab ööklubidel uuesti uksed avada, ütles kantsler Karl Nehammer kolmapäeval.

 

Valitsus teatas, et samme astutakse ettevaatlikult, igapäevaste uute nakatumiste arv püsib allpool oma rekordilist tipptaset ja olukord haiglates on hallatav, kuna viimases koroonaviiruse laines domineerib omikron, millega on raskete juhtumite esinemissagedus väiksem.

Piirete leevendamine süvendab ka kahtlust, kas Austria valitsus üldse viib ellu hiljuti esimesena Euroopa Liidus vastu võetud seadust, mis teeb COVID-19 vastu vaktsineerimise kohustuslikuks.

Nn kohustusliku vaktsineerimise seadus, mis praegustel andmetel hakkab kehtima alates 15. märtsist, on väga vähe aidanud tõsta üht madalamat vaktsineerimismäära Lääne-Euroopas.

“5. märtsil kaotatakse suurem osa inimesi koormavatest piirangutest,” ütles Nehammer pressikonverentsil.

Valitsus teatas hiljuti, et alates sellest laupäevast võivad vaktsineerimata inimesed naasta restoranidesse ja mitte-esmatarbe kauplustesse, kui neid on testitud. Nehammer ütles, et sellised testimise, läbipõdemise või vaktsineerimise tõendid tühistatakse ja sündmuste mahupiirangud tühistatakse 5. märtsiks.

Terviseminister Wolfgang Mueckstein ütles, et Austriasse sisenemise üldist nõuet leevendatakse vaid täisvaktsineerimist tõendavale passile lisaks ka läbipõdemise või hiljutise testimise tõendini.

Vaktsineerimiskohustuse ja selle sobivuse osas peab tervishoiu- ja põhiseadusõiguse ekspertide komitee valitsusele aru andma enne 15. märtsi (kui vaktsineerimatust hakatakse trahvima), ütles Nehammer, soovitades meetmest loobuda enne trahvide jagamise algust. Jääme lootma, et austerlased tõepoolest pääsevad sellest põhiõigusi rikkuvast seadusest.

 

Allikad: Reuters, Politico

Foto: Canva

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt