Itaalia kaotab 1. maiks koroonapassi ja maskikandmise nõude

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

21. märts 2022 kell 11:28Itaalia on koroonaviirusega seotud piirangute kaotamisse seni küllaltki konservatiivselt suhtunud. Nüüd on asjad muutuma hakanud, kui valitsus teatas ajaplaanist, kuidas riigis järk-järgult erinevad koroonapiirangud kaduma hakkavad, vahendab Trip.ee. Teatavasti on Itaalia üks viimastest riikidest Euroopas, kes veel rangetest koroonareeglitest kinni hoidis.

 

Esitatud ajakavas on olulised kolm kuupäeva:

1. aprill 2022

Itaalias üle 2 aasta kehtinud erakorraline olukord lõppeb 31. märtsil ja alates 1. aprillist hakkavad piirangud järk-järgult kaduma. Alates aprillist ei ole ole Itaalias vaktsineerimistõend (certificato verde ehk roheline pass) enam vajalik, et külastada muuseume, poode, pangakontoreid või einetada söögikohtade välialadel.

Koroonatõendit ei nõuta enam ka ühistranspordis, kuid lendamiseks või rongiga sõitmiseks tuleb selle puudumisel teha kiirtest. Maskikandmise nõue säilib kõikjal ühistranspordis.

Siseruumides asuvate söögikohtade ja baaride külastamiseks on kohalikel vajalik esitada superroheline pass (vaktsineeritus või läbipõdemine), kuid turistidel piisab ka rohelise passi baasversioonist (s.t. arvestatakse ka negatiivset testi).

1. mai 2022

Alates 1. maist kaotatakse Itaalias koroonapassi ehk rohelise passi nõue. Ainsaks erandiks jääb haiglate ja hooldekodude külastamine. Kaob maskikandmise nõue nii siseruumides kui ühistranspordis.

15. juuni 2022

15. juunil peaks lõppema kõik koroonaviirusega seotud meetmed nagu üle 50 aastaste, õpetajate ja politseinike kohustuslik vaktsineerimine. Meditsiinitöötajatel vaktsineerimiskohustus esialgu siiski veel säilib.

 

Loe pikemalt: Trip.ee

Foto: Pixabay / Pexels

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt